dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Koszty instalacji systemu ogrzewanie w domu 20letnim

    Pytanie od laika do forumowych bywalców:) Mam na oku ofertę domu 140mkw w konstrukcji drewnianej z 2000r z ogrzewaniem wyłącznie kominkowym. Chciałabym zainstalować system ogrzewania - gazowe lub pompa ciepła lub folia grzewcza. Ile orientacynie może kosztować każdy z tych systemów, od zera, do pozniejszego połączenia z ogrzewaniem podłogowym? Podłogę i tak chciałabym zmienić, więc stąd pomysł ogrzewania podłogowego. Oczywiście chodzi mi o szacunkowy koszt całości intalacji grzewczej w powyższych systemach, rząd wielkości bardziej. Nie wiem, czy mam się szykować np. na 20tys. czy na 200tys?

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silverstone Zobacz post
    Pytanie od laika do forumowych bywalców Mam na oku ofertę domu 140mkw w konstrukcji drewnianej z 2000r z ogrzewaniem wyłącznie kominkowym. Chciałabym zainstalować system ogrzewania - gazowe lub pompa ciepła lub folia grzewcza. Ile orientacynie może kosztować każdy z tych systemów, od zera, do pozniejszego połączenia z ogrzewaniem podłogowym? Podłogę i tak chciałabym zmienić, więc stąd pomysł ogrzewania podłogowego. Oczywiście chodzi mi o szacunkowy koszt całości intalacji grzewczej w powyższych systemach, rząd wielkości bardziej. Nie wiem, czy mam się szykować np. na 20tys. czy na 200tys?
    To wszystko zależy czy tymi ręcoma czy firma jeśli to pierwsze to koszt niewielki aż tak a jeśli drugie hm to już sam wiesz razy 4 .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    51

    Domyślnie

    Widze, ze nikt nie napisal kwotowo. Ale strzelalbym okolice 80k w zaleznosci co dokladnie chcesz zrobic. Wbrew pozorom roboty jest duzo.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silverstone Zobacz post
    Ile orientacynie może kosztować każdy z tych systemów, od zera, do pozniejszego połączenia z ogrzewaniem podłogowym? Podłogę i tak chciałabym zmienić, więc stąd pomysł ogrzewania podłogowego. Oczywiście chodzi mi o szacunkowy koszt całości intalacji grzewczej w powyższych systemach, rząd wielkości bardziej. Nie wiem, czy mam się szykować np. na 20tys. czy na 200tys?
    Zależy, co chcesz zamontować. Ja bym, zwłaszcza planując przejście na podłogówkę, w takim domu gdzie tylko się da zamontował małe klimatyzatory (raczej pojedyncze splity niż multisplita - ale do porównania koszty, zalety i wady) a w łazienkach grzejniki elektryczne lub promienniki podczerwieni (ale prawdziwe, a nie dopłacał do zwykłych grzejników za to, że marketingowiec napisał w ulotce, że grzeją podczerwienią). Koszt zależny od ilości pomieszczeń, rozkładu i preferencji temperaturowych. Ale w 20K powinieneś się zmieścić.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    100m2 8 lat temu 1700 styropian ,2300 wylewka betonowa rurki pex po ok 3 zł/metr wyszło 800 metrów jakaś folia to cały koszt , wylewke robiła firma z mixokreta resztę sam a zapomniałbym rozdzielacz z grupą pompową ok 900 zl trochę rury pp32 stabi i to tyle , z tego co wiem wylewki to ok 35 z/m2 teraz idą a jakie rury i styropian dodam że styropian niewiele więcej obecnie kosztuje niż wtedy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    100m2 8 lat temu 1700 styropian ,2..... styropian dodam że styropian niewiele więcej obecnie kosztuje niż wtedy.
    Policzmy
    100 m2 to przy 20 cm grubosci ok 20 m3, na docinki dodaję ok 5% czyli razem 21 m3. Na alledrogo swisspor eps 80 031 dach-podłoga 276 zł/m3, tansza genderka 245 zł/m3
    21x245=5145 genderka, 5796 zł swisspor. 8 lat temu 1700 zł, 5145 lub 5796> 1700. Faktycznie niewiele wiecej, jakies 200% wiecej. Nie doliczyłes pianki (niektórzy stosują piasek do uzupełnienia szczelin), klipsów, tasmy brzegowej, kształtek pp i zaworów, szafki na rozdzielacz. Jaki masz cel w niezrzetelnym podawaniu wszystkich kosztów nie wiem, ale to jest wprowadzanie w bład. Miała byc rzetelna porada a jest przeinaczanie. podobnie tyle, ze w drugą stronę jak w innym wątku podanie kosztów za pompe ciepła ok 200 kPLN.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Policzmy
    100 m2 to przy 20 cm grubosci ok 20 m3, na docinki dodaję ok 5% czyli razem 21 m3. Na alledrogo swisspor eps 80 031 dach-podłoga 276 zł/m3, tansza genderka 245 zł/m3
    21x245=5145 genderka, 5796 zł swisspor. 8 lat temu 1700 zł, 5145 lub 5796> 1700. Faktycznie niewiele wiecej, jakies 200% wiecej. Nie doliczyłes pianki (niektórzy stosują piasek do uzupełnienia szczelin), klipsów, tasmy brzegowej, kształtek pp i zaworów, szafki na rozdzielacz. Jaki masz cel w niezrzetelnym podawaniu wszystkich kosztów nie wiem, ale to jest wprowadzanie w bład. Miała byc rzetelna porada a jest przeinaczanie. podobnie tyle, ze w drugą stronę jak w innym wątku podanie kosztów za pompe ciepła ok 200 kPLN.
    Mam tylko 10 cm dwie warstwy po 5 cm więcej się nie dało to nie nowy dom., a ty z mety zakładasz że 20 cm ciekawe ciekawe .

  9. #9

    Domyślnie

    Mój dom został zbudowany w 1984 roku w Teksasie. Kupiłem go w 1994 roku. Gdy miał około 20 lat, wymieniłem ciepłą wodę na gaz. Zaczął przeciekać, więc go wymieniliśmy. Nie wyrządził żadnych szkód i nie był drogi. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku lat będzie trzeba go wymienić, więc zwracam uwagę na wycieki. (Możemy to zrobić zapobiegawczo, jeśli będziemy zmotywowani. Maksymalny okres 20 lat dla naszej wody.) HVAC jest oryginalny, chociaż silnik dmuchawy wymieniliśmy około 2010 roku. Mam kilka szacunków i najbardziej uczciwy facet powiedział, że wyda 100 dolarów na wymienić silnik w porównaniu z 6000 USD omegle xender za nową jednostkę. Od tego czasu jest wspaniale. To tylko klasa budowlana, ale rozważyliśmy koszt i nasze rachunki nie uzasadniają takiego wydatku. Powiedziałbym, że jeśli twój ma 20 lat, prawdopodobnie jest niezawodny. Po prostu załóż fundusz awaryjny na wszystko, co stanie Ci na drodze!
    Ostatnio edytowane przez terty ; 19-04-2024 o 10:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony