dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Smrodliwy problem

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Remontuje sobie domek z lat 80.

    Zdarłem starą boazerię w jednym z pomieszczeń i od tamtej pory ze ściany roznosi się zapach spalonego węgla, sadzy.
    Ściana jakby przesiąknięta jest tym zapachem, a to dlatego, że za nią jest szyb komina. Domek ogrzewany był przez 40 lat z pieca węglowego.
    Od roku już nie jest palone bo jest gaz.

    Ściana pokryta jest tynkiem co kiedyś w latach 80 kładli cementowy taki.
    Docelowo ściany mają być pokryte gładzią.

    Jak pozbyć się tego zapachu?

    Czy np. sprawdzi się tu folia w płynie? Najpierw bym oczyścił i zagruntował ścianę potem na to folię w płynie, na folie cienką warstwę KNAUF MP75 i na to już gładź?

    Czy ma to sens? Jeśli ma to czy KNAUF MP75 nie odpadnie od folii?

    Proszę o jakieś rady i pomysły.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem coś podobnego. Masz kilka możliwości, które pomogą na zawsze lub mogą pomóc w krótkim/dłuższym czasie.

    1) Najlepiej to rozebrać komin i problem zniknie (tak, wiem nie jest to takie proste, ale skuteczne).

    2) Skuć całość tynku na szerokość komina i na całą wysokość pomieszczenia. Nie wiem co tam masz, ale pewnie komin z cegieł. Następnie wyrównać, pozatykać szpary pomiędzy cegłami np. klejem do płytek. Na to szkło wodne, na to znowu klej do płytek i potraktować całość żywicą epoksydową (tak solidnie na 2-3 warstwy) i dopiero na to tynk CW z worka. Ja tak robiłem i było względnie ok, ale po 2-3 latach znowu zaczynało śmierdzieć.

    To co śmierdzi to jest sadza, smoła, która znajduje się wewnątrz komina. To jest tak śmierdzące, że przez wszystko przejdzie i niebezpieczne dla zdrowia...
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  3. #3

    Domyślnie

    ... ale po 2-3 latach znowu zaczynało śmierdzieć ...
    Ale ty dalej palisz w piecu? I dlatego to u Ciebie wróciło?

    Użyłeś szkło wodne czy może folię w płynie?

  4. #4

    Domyślnie

    To było kilka lat temu i cały czas było palone. Już tam nie mieszkam, ale wiem, że dalej śmierdzi... Używałem szkło wodne.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  5. #5

    Domyślnie

    Jak są takie smrodliwe tematy to można rozważyć też użycie ozonatora który może pomóc z zapachami, tylko musi to być jakiś w miarę dobry produkt.
    Działka rolna 40a, ogródek działkowy 1a, działka budowlana 8a

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony