dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podbitka w lukarnie

    Witajcie, mam pytanie które mnie niesamowicie nurtuje... mianowicie jak powinna być zakończona podbitka w lukarnie lub jaskółce bo nie wiem która forma jest poprawna, chodzi o miejsce w którym podbitka dochodzi do blachy. Zdjęcie jest poglądowe z internetu, ale u mnie jest identyczna sytuacja, że podbitka nie dochodzi szczelnie do blachy i w efekcie jeżeli od środka domu spojrzę na zakończenie podbitki w miejsce styku z dachem jest tam taka szczelina na nie wiem może 1/2cm. Czy powinno się to jakoś uszczelnić czy olać temat ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podbitkabalkon02.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	467172

  2. #2

    Domyślnie

    Szukasz naprawy podsufitki na lukarnie. Podsufitka niewentylowana, obecnie wykonana z blachy aluminiowej. Jest tam rynna i wygląda na to, że jest w dobrym stanie, ale warto poprosić ich o sprawdzenie krawędzi okapowej na linii dachu i upewnienie się, że rynna jest połączona z deską czołową.

    Mogą zasugerować wymianę całej podsufitki – co prawdopodobnie byłoby opłacalne, a nie stanowiło dodatkowej sprzedaży. Koszt materiałów jest bardzo niewielki, ale ich trud polega na zdobyciu drabiny/bezpiecznym wejściu na dach/zmierzeniu/zgięciu, przyklejeniu podsufitki. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem byłaby firma dekarska, firma zajmująca się rynnami lub wykonawca typu „poszukiwacz nieszczelności”. https://omegle.onl/ vshare

    Jeśli czujesz się tam komfortowo – możesz to zrobić sam. Niektóre gwoździe lub śruby z blachy pierścieniowej powinny zadziałać. Kluczem jest przede wszystkim upewnienie się, że nie ma dużych szczelin, ponieważ jakakolwiek dziura (w zależności od lokalizacji) pozostawi cię otwartą dla ptaków/wiewiórek/pszczół próbujących zbudować w nich gniazda, co spowoduje znacznie większe problemy.
    Ostatnio edytowane przez d1olph ; 17-12-2023 o 11:46

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Analizując załączone zdjęcie nasuwają się następujące uwagi:
    - w jakim celu został wykonany tak duży trójkąt zamykający czoło?
    - to zamknięcie powinno być wykonane w licu ściany (w załączeniu zdjęcia z moich realizacji obrazujące takie zakończenie),
    - na tym etapie powinna być już zamontowana obróbka blacharska ściany bocznej chyba, że będzie wyklejona taśma z dachówki na ścianę boczną,
    - uszczelnienia wymaga połączenie podbitki z dachówką i najlepiej wykonać to taśmą ołowianą lub taśmą typu "Wakaflex".
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	467580   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000230.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	467581   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	467582  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony