dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kiedy mierzyć otwory okienne

    Cześć,
    Mam obecnie mury wraz z więźba, deskowaniem i papą. Planuję w maju/czerwcu położyć dachówkę. Chciałbym też już za wczasu zamówić okna ale zastanawiam się czy to dobry moment na pomiary. Dachówka jak przyjdzie to dociąży całość konstrukcji o kilka ton. Czy wymiary zmierzone teraz będą nadal aktualne jak przyjdzie dachówka? Pytanie dotyczy wysokości otworów. Mam obawy ze nadproża mogą się lekko jeszcze ugiąć. Najdłuższy otwór u mnie ma 5 metrów i jest nadprozowiencem z slupami z każdej strony otworu.

    Co byście polecali ? Plan miałbym taki o ile sprzedawca okien by się zgodzil:
    Grudzien-luty pomiary otworów.
    Maj-czerwiec położenie dachowki
    Lipiec/sierpień wstawienie okien
    Wrzesień być może elewacja ?

    Ewentualnie jeszcze rozmyślałem nad tym żeby do obliczeń przyjąć poziom zero wyższy o 1 cm żeby w przypadku ugięcia nadproża maksymalnie o 1 cm móc poszerzenie jakoś Skrócić o 1 cm i wylewka pozostała by na normalnym poziomie. Bo w przypadku gdybym nie zwiększył aby się okazało że trzeba dać w dół to wymuszałoby zmniejszenie grubości wylewki która obecnie przyjęta jest na 7 cm. A w najgorszym przypadku dolanie jednego centymetra więcej wylewki nie jest żadnym problemem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli są otwory, to można mierzyć.
    Przewiduje się dobre 1,5cm luzu górnego. To osiadanie to chyba mit - przez lata nie spotkałem na tyle różnic by się tego bać.
    W ostateczności tak jak mówisz można przewidzieć 1cm więcej na posadzkę (o ile zakładasz okna niskoprogowe). bo przy zwykłych można zwyczajnie wyżej wjechać podłogą na okno.

    Zwyczajowo teraz są najlepsze ceny. W tym roku są one realne i najlepsze rabaty skończą się jeszcze przed świętami. Okna zamawia się teraz, produkują na wiosnę a montaż może być w dowolnym momencie - kwestia ustalenia z wykonawcą.
    Jak będzie po Nowym Roku? Trudno zgadnąć. Już dostałem info o planowanej podwyżce cen na drzwi zewnętrzne (wzrost kosztów funkcjonowania zakładu).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo, pomierzę teraz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony