dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: czy kocioł 100-W B1 HF stanowi zagrożenie dla użytkownika

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie czy kocioł 100-W B1 HF stanowi zagrożenie dla użytkownika

    postanowiłem tak napisać temat ponieważ to co wczoraj zrobił mój kocioł nie jest już śmieszne, jest groźne.
    Dosyć często , nie ukrywam, używam aplikacji, tak po prostu by podejrzeć co się dzieje. To co wczoraj zobaczyłem , nie na żarty przeraziło mnie.
    Załączam zdjęcie zrzutu. W panice pobiegłem do kotłowni, na termometrach które założyłem, wszystko wydawało się ok, dotknąłem rur zasilania, powrotu,na c.o. i podłodze ok, Nie mam termometru na zasobniku, rura zasilająca była gorąca, pirometr pokazał 60 stopni na śrubunku, pomyślałem "nie ma dramatu",
    to co pokazała aplikacja, czyli po prawie 90 C uznałem, za kolejny "żart" aplikacji, odruchowo wyłączyłem kocioł. Po załączeniu kotła, po wyczyszczeniu pamięci podręcznej w aplikacji nic się nie zmieniło.
    Uznałem "czekamy". NIc by mnie nie zdziwiło gdyby nie to , ze po około godzinie , córka, zachowała się z zimną krwią i coś ją tknęło, zanim zaczęła myć głowę, przybiegła do mnie ... c.w.u. miała ponad 60 C !! nastawa 43 C. Uprzedzając odpowiedzi : ten kocioł nie ma przegrzewu v. Legionelli.
    Dziś rano...wszystko jest OK, jakby nic się nie stało.
    Awaria chwilowa ? mam nadzieję, bardziej bałbym się jakiegoś zdalnego testowania przez producenta.
    To już nie są żarty Panowie projektanci, Konsultanci Viessmanna. Czy mam to zgłaszać na gwarancji ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2023-12-02-16-07-25-588_com.viessmann.vicare.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	467230
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2023-12-02-16-07-41-538_com.viessmann.vicare.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	467229  
    100-W B1HF 19 kW

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    a czy zgłosil Pan problem serwisowi?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Serwisant odesłał mnie do...infolinii Viessmanna. Nawet nie pofatygował się . I tak myślę , że go rozumiem, bo chyba oni nie mają żadnych narzędzi aby to zweryfikować. I co dalej ? Infolinia ?
    100-W B1HF 19 kW

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    proszę w wiadomości prywatnej pełny nr kotła z tabliczki znamionowej
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Wysłane. Problem jest taki, że wysyłam to już kolejny raz, nie wiem do kogo. A odpowiedzi i tak brak. To samo na maila podawanego przez Viessmanna w Google Play po wpisaniu opiniii. Jak do studni.
    100-W B1HF 19 kW

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Nie wiem do jakiego serwisu Pan się zgłaszał, bo jedyne co mamy w sytsemie to zgłoszenie przeglądu z zeszłego roku.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    tutaj do wwszystkich użytkowników urzadzen Viessmann:

    wszystkie przypadki serwisowe nalezy zgłaszać poprzez infolinie serwisową lub na adres [email protected] są onewtedy przez nas koordynowane. Niestety na rynku dziala wiele firm twierdzacych, że "serwisują Viessmanna" ale znaczna z nich część to firmy nie mające z nami żadnej współpracy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Trochę pośrednio w temacie
    To co prawda konsultant powinien napisać ale co mi tam :

    Viessmann dla kotłów Vitodens 100 które wyszły z magazynu od listopada 2023 daje w standardzie 5 lat gwarancji . Dotychczas były to dwa lata.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    no i...w zasadzie nic serwis oficjalny nie wykrył, poza alarmem czujnika temperatury, czyli zadziałało wewnętrzne zabezpieczenie. Przyczyna nieznana, podobno mają obserwować zdalnie. Gdyby zdarzenie się powtórzyło prawdopodobnie płyta do wymiany.
    100-W B1HF 19 kW

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    No i stało się. Wczoraj kocioł poraz kolejny prawie zagotował wodę w zasobniku. Wstałem zgłoszenie ponowne na serwis @viessmann.pl
    Przy okazji : infolinia Viessmanna nie ma pojęcia o tym , że w grudniu był u mnie ich serwis. Nie wiem czy się już śmiać czy płakać. I przy okazji dowiedziałem się, że nie mam gwarancji.
    Może jedyne wyjście to zamontować prosty układ wyłączający ten złom przy przekroczeniu temperatury 60 C w zasobniku. Bo boje się, że w końcu ktoś się poparzy.
    Dziś rano był u mnie instalator, który montował ten kocioł - nic nie stwierdził.
    Żenada sięga zenitu.
    Czy ktoś się w końcu w tym Viessmanie obudzi z tego letargu i samozadowolenia. ?
    Aha, info dla Konsultanta : Viessmann potwierdził, że można wyłączyć funkcję antyfrost. Dostałem potwierdzenie w mailu. Ale nie mam teraz głowy aby się tym zajmować , muszę zadbać o bezpieczeństwo mojej rodziny.
    100-W B1HF 19 kW

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Aha, tak na marginesie. Jutro zaczynam pisać oficjalne pismo do Zarządu Viessmann Polska. Może tam znajdzie się ktoś odpowiedzialny.
    Nie omieszkam podzielić się z Wami efektami tego pisma badź ich brakiem.
    100-W B1HF 19 kW

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    mały update.
    Serwis w piątek wymienił płytę główną...a w niedzielę rano kocioł dobił do 70 C na c.w.u. zanim to zauważyłem.
    Czyli ciąg dalszy ....nastąpi.
    100-W B1HF 19 kW

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Czekam na finał sprawy. Mam już taki nawyk wyrobiony żeby ostrożnie ciepłą wodę sprawdzać po odkręceniu .
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy2022 Zobacz post
    mały update.
    Serwis w piątek wymienił płytę główną...a w niedzielę rano kocioł dobił do 70 C na c.w.u. zanim to zauważyłem.
    Czyli ciąg dalszy ....nastąpi.
    hymmm.... wymiana płyty i to samo.... może czas się zastanowić czy to napewno wina kotła, a może użytkownik coś kręci zgodnie z poradami forumowych głupków.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Hmm, czasami szkoda czasu na czytanie postów nic nie wnoszących do tematu. Nie mam co robić, kręcę w kotle z nudów aby córka poparzyła sobie ręce, żebyśmy siedzieli dwa dni bez ogrzewania , a teraz od wtorku bez ciepłej wody, bo ...forumowicz napisał na forum abym sobie pokrecił. Szanujmy się, naprawdę.
    100-W B1HF 19 kW

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Skończyło się .... wymianą pieca na nowy. Na gwarancji.
    100-W B1HF 19 kW

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Pozostaje mieć nadzieje że firma Viessmann teraz bardzo dokładnie przebada Twój kocioł który zabrała i jakieś wnioski z tego wyciągnie. Jako strona masz jakąś minimalną szanse na poznanie tych wniosków .
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony