dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie ościeżnicy metalowej.

    Witam. Chciałbym się poradzić doświadczonych budowlańców jakimi jesteście lub osób które miały podobny problem.
    Mianowicie na wiosnę zakupiłem drzwi z firmy stalprodukt z Zamościa. Do tej pory było ok ale jak przyszła zima to zaczął wychodzić problem z zimną ościeżnica o wytrącająca się na nich woda. Futryna jaką mam to zwykła metalowa wypełniona pianką profil to FD21/B-55. Jako, że mieszkam w UK myślałem, że nie będzie problemu bo zimy mniej surowe. Jakie było moje zdziwienie jak problem pocących drzwi się pojawił oraz mokrych zawiasów bo są w bezpośrednim kontakcie.. Ok a teraz do rzeczy. Zakup innej futryny raczej nie wchodzi w grę jako że koszt nowej to około 1500zł plus koszty transportu 500PLN. Na wiosnę chce ratować jakoś sytuacje i docieplić/zmodernizować to co mam. Drzwi zostają bo są spoko bo 75mm grube co jak na UK standardy to super. Aktualni futryna wypełniona jest pianką, możliwe, że niesumiennie przez montera bo tutejsze budownictwo to takie jak w Polsce na początku lat 90tych. Zastanawiam się, czy jak wymontuje ościeżnice, oczyszczę z pozostałości pianki i do środka zamiast pianki wkleję na klej poliuretanowy Tytan do metalu drewno konstrukcyjne C24 dopasowane do kształtu aktualnej futryny. i teraz aby pozbyć się mostku termicznego przetnę sam metal futryny w miejscu gdzie jest uszczelka co by było niewidoczne. Jako, że tutaj buduje się ściany dwuwarstwowe a pomiędzy jest izolacja to futrynę wstawię na zewnętrznej ścianie. Teoretycznie powinno być ok. Jest trochę z tym roboty ale powinno wyjść taniej niż kupno nowej futryny z 2k-pln. Pytanie czy taki zabieg podniesie wartości izolacyjne i w końcu ościeżnica przestanie się pocić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Niepotrzebnie kombinujesz aż tak. Taka futryna nie jest szczytem techniki, ale prawidłowo wypełniona pianką w zupełności się sprawdza.
    Kluczowe do tego jest doświadczenie montera. Dobry dostęp - odpowiednie luzy. I dokładne wypełnienie.
    Jak zdemontujesz tą to zobaczysz jak jest. Zakładam że może być wręcz pusta w środku.

    Jeśli masz możliwość ją odsłonić tak by móc dopianować - może obejdzie się bez demontażu?

    Ps. Stalprodukt i grubość 72mm to typowy produkt merketowy. Ma robić wrażenie w dobrej cenie. I nic więcej. Ale w Anglii da radę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem, że to jest marketowy produkt jaki można dostać w OBI lub Castoramie. Nic specjalnego. Ale uwierz mi, że to i tak jedne z najlepszych drzwi tutaj. Mogłem kupić ich technologie z kompozytu za 15000PLN i nic lepiej pod względem izolacji nie było by a i estetycznie to są dużo ładniejsze niż bym kupił lokalnie. Stylizacja i technologia to się zatrzymała na epoce Margaret Thatcher. No nic latem je rozbiorę i sam zapiankuje.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Masz te drzwi obrobione tynkiem? czy tylko jakieś listwy? Jak da się je w miarę bezinwazyjne zdjąć to już można próbować "dopsiukać" piany w miejscach, gdzie występuje roszenie.

    Stalprodukt mocno się teraz promuje w Polsce. Reklamy, net, działania marketingowe. Teraz jakiś medal. No działają. Ale mi brakuje przekonania, że ich drzwi będą mocne i trwałe (zwłaszcza okleina pod wpływem słońca).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Tak były listwy dekoracyjne na zewnątrz wie ściągnąłem je i dopsikałem pianką ale problem dalej występuje. Cała futryna jest mokra. Jak będzie lato to ściągnę i zamiast napsikać pianki dotnę płytę PUR. Ma współczynnik 0,019 W/(m·K) a najlepsza pianka jaką znalazłem to 0,034 W/(m·K) więc powinno być lepiej. Wtedy zobaczymy co będzie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kluczowe są nie tyle parametry wypełnienia, co jego szczelne zastosowanie. Wypełnienie dociętą płytą ok, ale i tak wklejałbym ją na piankę. Tym bardziej że dobrze nie wyskrobiesz starej i byłyby wokół luźne przestrzenie na krążenie powietrza.

    Znaczna część drzwi u nas ma wypełnienie na zasadzie wsunięcie płyty pianki lub styropianu. Nieliczne marki wypełniają drzwi płynną pianą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    A ja bym poszedl inna droga wbrew pozorom wypełniłbym ościeżnice zaprawa betonowa. Zapewne załatwi to temat skraplania się na niej wody. Budynek zapewne nie jest jakoś super ocieplony i nie o straty ciepła tutaj chodzi. Oscieznica wypełniona zaprawa , zapewne będzie mieć wyzsza temp niż ta wypełniona piana (jej temp będzie zbliżona do temp muru). Gdy jest ona od niego odizolowana pianka to będzie bliżej temp powietrza zewnętrznego. Nie musi być cala wypełniona, zazwyczaj taki problem ustępował po wypełnieniu choc dolnej części oscieznicy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony