dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95

Temat: TOSA INU

  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    dzieki Gosia@ znalazlam link do BARF .. poczytam. Mam zarloczna 6 letnia sunie beagle . Niezle nam zwiewa w Koleczkowie (same swieze slady
    "dziczyzny"wkolo )
    sobota - zalezy od pogody - ale mysle ze tak ..
    Moge zajrzec po drodze do Ciebie OK ?
    Jasne, juz nawet kawa w polowych warunkach moge poczestowac O, której około bedziesz jechała?

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    ech.. tak zaraz po sniadanku .. czyli okolo 12.00.. mysle..
    zajrze chetnie . kawunia sie nie przejmuj dzieki

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarSopel

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Miejmy nadziej, że dyskusja pomoże przyszłym właścicielom psów podjąć właściwą decyzję co do wyboru odpowiedniej dla siebie rasy.
    Ja proponuję odwiedzić kilka hodowli, najlepiej kilkakrotni o różny porach dnia, aby być w 100% pewnym, że właśnie takiego psa chcemy mieć przez najbliższych 8 -10 lat. Aby za kilka kilkanaście miesięcy nie znalazł się w schronisku.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    ech.. tak zaraz po sniadanku .. czyli okolo 12.00.. mysle..
    zajrze chetnie . kawunia sie nie przejmuj dzieki
    My tez jestesmy ok 12 bo musimy sie sprezyc w sobote.Mam obecnie 3 ekipy na budowie i szaleja

  5. #85

    Domyślnie

    @Gosiu,

    przykro mi ze nie opowiedzialas mi i widze ze nie ze wzgledu na brak czasu - troche szkoda...chyba ze uwazasz ze juz nie masz nic do powiedzenia w tym temacie

    ...a poza tym - uwazam ze umawiac sie mozna na privach - a tu raczej nie jest to odpowiednie miejsce na off'owanie - proponuje zalozyc osobny temat

    Jednakze - mimo wszystko pozdrawiam serdecznie,
    Marta

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał toshi
    @Gosiu,

    przykro mi ze nie opowiedzialas mi i widze ze nie ze wzgledu na brak czasu - troche szkoda...

    ...a poza tym - uwazam ze umawiac sie mozna na privach - a tu raczej nie jest to odpowiednie miejsce na off'owanie.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Marta
    Co mam Ci jeszcze napisac.Zadaje pytanie, Ty od razu zakładasz ze sie czepiam i wyskakujesz z iloscia dogow niemieckich w schroniskach.Napisałam, ze od osoby ktora szkoli psy,dowiedziałam sie ze zadna ze znanych jej osób juz Tos nie ma.Gdzies musza one trafic.Nie miała powodu by kłamac.Staralam sie poukładac informacje o Tosie.Nie upieram sie, ze jest tak, jak ja mówie, bo _nie znam_ sie na rasie.Nie musiz tego podkreslac, gdyz ja nigdy inaczej nie twierdziłam.Napisłam ze interesowałam sie, tak, kiedys....Uwazam jednak, ze Ty ze swoja 1Tosa równiez masz za małe doswiadczenie, by z takim pzrekonaniem na temat Tos sie wypowiadac.Ja nie pzrekonam Ciebie, Ty nie przekonasz mnie.O ile dobrze pamietam Gryfinka, napisała dokładnie to samo, co słyszałam o tej rasie.Spisek?Dlaczego sa osoby które zadaja sobie tyle trudu, by głupoty o Tosa iNu opowiadac???Dlaczego DN nie jest taka kontrowersyjna rasa, albo ON.Moge Ci podac numer telefonu do osoby która ma 2 Tosy.Mieszka pod Warszawa i to własnie Ona, powiedziała ze absolutnie nie powinnam brac Tosy, majac 2 letnie dziecko 2 koty i 7 letniego syna.Podobno, Tosa wyrzadzaona krzywde pamieta do konca zycia.A, dziecko krzywde moze wyrzadzic nawet niechcACY.dO paGATY, tez mozesz zadzwonic, wyjasni ci dokładnie co miala na mysli.Ona ze swoim 20 letnim stazem odnosnie szkolenia psów, jakies doswiadczeniemusi miec.Tosy sa wpisane na liste psów agresywnych, znowu bez powodu?Tak, wiem dogi tez miały byc, ale jednak nie sa, Tosy pozostały.Hmm, chore przepisy.....jak dla mnie duzo tu niewiadomych

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@
    Co mam Ci jeszcze napisac.Zadaje pytanie, Ty od razu zakładasz ze sie czepiam i wyskakujesz z iloscia dogow niemieckich w schroniskach.
    Zadalas pytanie - ja odpowiedzialam i zadalam ci inne - z tej samej branzy. Twoje zakladalo od razu teorie - jak dobrze wiesz zupelnie bezpodstawna. Ze dlatego ze Tosa trafia do schroniska to zla rasa, a ze Dogow jest tam na peczki, to juz zupelnie inna sprawa. Czy jest w tym sens?

    Cytat Napisał gosia@
    Napisałam, ze od osoby ktora szkoli psy,dowiedziałam sie ze zadna ze znanych jej osób juz Tos nie ma.Gdzies musza one trafic.Nie miała powodu by kłamac.Staralam sie poukładac informacje o Tosie.Nie upieram sie, ze jest tak, jak ja mówie, bo _nie znam_ sie na rasie.Nie musiz tego podkreslac, gdyz ja nigdy inaczej nie twierdziłam.Napisłam ze interesowałam sie, tak, kiedys....Uwazam jednak, ze Ty ze swoja 1Tosa równiez masz za małe doswiadczenie, by z takim pzrekonaniem na temat Tos sie wypowiadac..
    Jak wiele razy powtarzalam - mam 1 Tose - a ty chyba tylko 1 Doga Niemieckiego - chyba ze sie myle?

    Wiec nie ma sensu dyskutowac jezeli operujesz takimi przykladami i zalozeniami. W takim razie tez nie powinnas sie wypowiadac na temat DN - w kocu co to za przyklad jednorazowy, nieprawdaz?

    Nie czytasz dokladnie postow - przynajmniej moich wypowiedzi - w dodatku wprowadzasz ludzi w blad nie znajac totalnie rasy - i to mnie boli.

    Poza tym - twoje zainteresowanie bylo moim zdaniem zbyt pobiezne zeby pisac tu w takim tonie o rasie, a co wiecej malo odpowiedzialne jezeli decydowalas sie na psa tej rasy.

    Cytat Napisał gosia@
    Ja nie pzrekonam Ciebie, Ty nie przekonasz mnie.O ile dobrze pamietam Gryfinka, napisała dokładnie to samo, co słyszałam o tej rasie.Spisek?Dlaczego sa osoby które zadaja sobie tyle trudu, by głupoty o Tosa iNu opowiadac???Dlaczego DN nie jest taka kontrowersyjna rasa, albo ON...
    Hmm...czy spisek? Coz - w kazdej rasie zdarzaja sie czarne owce - ale glownie z winy czlowieka, a nie za rasa jest zla. Jak pisalam zla opinie robia pseudo-hodowcy ktorzy wypuszczaja w swiat multum psow schorowanych o skrzywionej psychice, bez badan psychiznych psow i bez zadnej kontroli nie socjalizuja psow i trzymaja je w uwlaczajacych warunkach - i do tego wciskaja ludziom kit ze to psy rasowe.
    Nie mow ze nie spokalas sie nigdy z "DN" z problemami.

    A co do ONow - jak zapytasz specjalistow, to sie dowiesz ze juz dawno przestaly byc "milymi" pieskami - podobnie jak labradory, ktorych masowe hodowle dstawiajace glownie na exterier zapomnialy ze trzeba by czasem popracowac w hodowli tez nad psychika. Dzieki czemu mamy megadominujace labradory i "histeryczne ON'y.

    No a ze Tosy to nie sa jamniki - to kazdy sobie zdac sprawe musi. Pies taki potrzebuje odpowiedniego swiadomego i konsekwentnego prowadzenia - koniec i kropka. Tak samo jak inne rasy struzujaco-obrtonne czy bojowe. Kazda rasa jest specyficzna i besensem jest pisanie ze Tosa to zla rasa, bo nie zawsze pokoha wszystkie psy w okolo - z tym trzeba sie liczyc, ale...na wiele zachowan psich mamy wiele wplywu.

    Cytat Napisał gosia@
    Moge Ci podac numer telefonu do osoby która ma 2 Tosy.Mieszka pod Warszawa i to własnie Ona, powiedziała ze absolutnie nie powinnam brac Tosy, majac 2 letnie dziecko 2 koty i 7 letniego syna.
    Najwyrazniej znajac ciebie stwierdzila ze sobie nie poradzisz i moze zrobila nawet dobrze. Jest wiele osob ktorym nie polecilabym Tosy (chocby z tego wzgledu ze moze sie trafic bardziej gominujacy osobnik i ktos za bardzo "rozpusci psa") - ale takim osobom nie polecilabym rowniez DN, czy innej duzej czy wielkiej rasy, bo taki pies to sila i jezeli osoby danej nie bedzie sie sluchal moze ja chociazby przewrocic. Sa tez osoby ktrym nie polecilabym nawet jamnika, czy pinczerka - i pewnie z obustronna korzyscia.

    Nueru tel. nie potrzebuje - moze dac ci w to miejsce kilkanascie innych (znajomych ktoryz maja Tosy, lub ludzie z ktorymi chodzimy na spacery - takze z Tosami) a nie pomyslalam, ze moze z ta osoba jest cos nie tak?Moze ona ma zle podejscie do tych psow po prostu?
    Chcialabym tylko wiedziec z jakiej to hodowli maja psy - bo moze tu lezy problem??

    Cytat Napisał gosia@
    Podobno, Tosa wyrzadzaona krzywde pamieta do konca zycia.A, dziecko krzywde moze wyrzadzic nawet niechcACY.
    No wlansie "podobno, podobno"..tyle tych podobno, a tak kategorycznie sie wypowiadasz. Bazujac na niklych informacjach o rasie i na opini 1 osoby z 2 Tosami - dla mie przyklad jak wyzej. Nie wiem po co brala 2 psa, moze lepiej bylo sobie kupic najpierw 1 i zobaczyc czy sobie radzi...a moze dopiero po jakims czasie sobie radzic przestala - bo np. przestala poswiecac im wystarczajaco duzo czasu?

    Co do pamietliwosci - wiele ras jest takich. Co wiecej...z tego co sie orientuje glownie przejawia sie to w stosunku do psow ktore kiedys wyrzadzily psu jakas krzywde, lub do ludzi ktore np. katowaly psa - to tak na marginesie. Pies wiele wytrzyma sczzegolnie jak czuje ze jest kochany i nie sadze ze za 1 pociagniecie przez malca za ogon kiedys odgryzie mi glowe

    Cytat Napisał gosia@
    dO paGATY, tez mozesz zadzwonic, wyjasni ci dokładnie co miala na mysli.Ona ze swoim 20 letnim stazem odnosnie szkolenia psów, jakies doswiadczeniemusi miec.pozostały.
    Powiem tak - nie wiem..moze zadzwonie, ale chyba tylko z czystej ciekawosci. Ja nie chodze do szkoleniowca ktory mowi mi - te rasy tak, a te nie - sorry - dla mnie to zaden szkoleniowiec, ale doceniam ze Pani Agata jest szczera i skromna - ale...jak wybiuera sobie okreslone tylko rasy latwe i przyjemne - to nic dziwnego ze ma sukcesy - w koncu trudne jednostki od razu eliminuje.

    Cytat Napisał gosia@
    Tosy sa wpisane na liste psów agresywnych, znowu bez powodu?Tak, wiem dogi tez miały byc, ale jednak nie sa, Tosy pozostały.Hmm, chore przepisy.....jak dla mnie duzo tu niewiadomych
    Hmm..jezeli wiesz ze to sa chore przepisy - to po co przytaczasz je za przyklad? Pomijam ze sa niescisle - sa tez na niej rasy nie uznane przez ZKwP - czyli jak dla nich zwykle kundle (ciekawe jak je chca weryfikowac ). Jest Pitbull - nie ma Amstafa, jest Tosa - nie ma Fili (ktora uwazam ze powinna byc potraktowana conajmniej na rowni).
    Sa restrykcje tylko dla psow z rodowodami - brak dla psow niewiadomego pochodzenia.Troche to chyba bezsensu...
    Jak widzisz - tylko dlatego ze Kwasniewski zawetowal ustawe nie ma na niej twoich ukochanych DN.

    Moge podsumowac jedynie - ciesze sie ze Tosy nie masz i ciesze sie ze trafilas na latwy przypadek DN. Tylko prosze - troche wiecej pokory w wypowiadaniu sie o rasie z tak mala wiadza na jej temat.

    A tak na marginesie zycze wszystkim dobrej nocy .

  8. #88

    Domyślnie

    Toshi, z tego co pamiętam, teraz na liście są równiez mieszańce ras niebezpiecznych.
    Wszyscy zainteresowani barfem - w wątku o karmieniu granulatem są linki do brafa, niestety kilka najlepszych stron zakończyło żywot - sa zlikwidowane całe strony hodowli. Być moze są na innych adresach - m.in hodowli malamutów,od lat żywionych barfem.
    Ja toshi na Twoim miejscu przeszedłbym na barfa. Możesz to zrobic od razu lub etapami. Po obserwacji moich psów widzę, ze jest to znacznie lepszy system karmienia. My przeszliśmy z dnia na dzień, kłopoty mijały błyskawicznie. Daliśmy zasady barfowe dooceny wykładowcom z zootechniki sggw, ze specjalizacji małych zwierząt - podoba się. Oni zresztą mają minimum neutralny stosunek do karm suchych. Znamy zaś kilka osób, także praktykującego weta z kończonym właśnie doktoratem, którzy raczej nie są ich zwolennikami.
    Jeśli chcesz więcej info - pisz na priva
    Pozdrawiam
    Paweł

  9. #89

    Domyślnie

    Hej Pawel,

    Cytat Napisał rzyraf
    Toshi, z tego co pamiętam, teraz na liście są równiez mieszańce ras niebezpiecznych.
    Niestety wraz poszerzona lista do 33 ras o ktorej byla juz w tym temacie mowa zawetowali rowniez sankcje co do psow "w typie" - to byl dobry pomysl, jednak egzekucja tego prawa przerosla wielu ludzi - niestety wiekszosc ustawy zreszta nadawala sie do kosza .

    Moi znajomi zajmuja sie wlasnie inicjatywa starajaca sie ustanowic "Dobre psie prawo" - zeby raz a dobrze stworzyc przepisy chroniace za rowno zwyklych obywateli jak i psy i ich wlascicieli. Bo jak wiadomo temat za jakis czas powroci jak bumerang...a poslowie - niestety nie koniecznie znajac sie na psach, rasach i potrafia bronic praw zwierzat.

    Dla zainteresowanych:

    http://www.antybsl.pl/index.html

  10. #90

    Domyślnie

    Sprawdzę, bo odnosze jednak wrażenie, że lista ma 11 ras + ich mieszańce, moca ostatniej modyfikacji. Ale mogę się tu mylic.
    pozdrawiam
    pawel

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    Sprawdzę, bo odnosze jednak wrażenie, że lista ma 11 ras + ich mieszańce, moca ostatniej modyfikacji. Ale mogę się tu mylic.
    pozdrawiam
    pawel
    Ja potwierdzilam to w pewnym zrodle, ale nie twierdze ze jestem alfo i omega, wiec chetnie sie upewnie jak jeszcze ty tez to sprawdisz.

    Z tego co kojarze, byla ustawa jako modyfikacja, ktora wnosila wiele poprawek - ale w calosci zostala odrzucona/zawetowana i w koncu poprawki zadne nie doszly do skutku - teraz juz w 100% pewna nie jestem, bo to juz jakis czas temu bylo.

    To pewien cytat ze stanu faktycznego: "propozycja nowelizacji uchwały o ochronie zwierząt z kwietnia 2005. W pierwszym głosowaniu sejmy przyjął tę nowelizację, nie za bardzo przejmując się wypowiedziami ekspertów z ZK i TOZ. Senat poświęcił więcej czasu na analizę propozycji sejmowych i odrzucił tę nowelizację. W drugim głosowaniu sejm odrzucił weto senatu, aczkolwiek zabrakło kilkunastu głosów, aby tak się nie stało. Dopiero powszechna akcja intranautów podchodzących rozsądnie do tego problemu i min. wysyłanie mejli do Prezydenta RP dało efekt. Prezydent nowelizację zawetował."

    Na stronie prezydenta w ustawach powinny byc informacje o ustawach aktualnych i zawetowanych, ale nie mam czasu niestety tego w najblizszym czasie dostudiowac od poczatku - wiec zycze powodzenia .

    to bylo chyba gdzies tutaj:
    http://www.prezydent.pl/x.node?id=82

    A teraz juz na prawde juz dobranoc

  12. #92

    Domyślnie

    Wyglada że to rzeczywiście była tylko propozycja noweli ustawy, która nie przeszła

    Pozdrawiam
    Paweł Adamski

  13. #93

    Domyślnie

    Gosiu czegoś tu nie rozumiem. Sama na początku byłaś zauroczona Tosami do tego stopnia, ze chciałaś takiego pieska kupić. Jednakże natrafiłaś na kilka osób, które odwiodły Ciebie od tego. Teraz masz doga i niby nie żałujesz tego. Ale po ostatnich postach stwierdzam, że starsz się mocno oczerniać te psy po kilku zasłyszanych opiniach. Starsz się udowodnić wszystkim że Tosy są złe a Dogi są dobre, a przedewszystkim starasz udowodnić sobie że chyba dokonałaś dobrego wyboru. A chyba wiesz co można zrobić z psa złym wychowaniem. Sama kiedyś znałam doga arlekina (z rodowodem), który rozszarpał by każdego kto się do niego zbliżył, jednak nie twierdze że dogi są agresywne, tylko ze ten pies miał niewłaściwego pana. Ja miałam kiedyś rottweilera i to że można z nigo zrobić bestie stwierdzam jedynie na podstawie innych egzemplarzy.
    Ja jestem wdzięczna za wszystkie opinie, te dobre i te złe o rasie, ale Twoja wypowiedz dlaczego Tosy trafiają do schronisk i liscie psów niebezpiecznych rozwaliła mnie

  14. #94

    Domyślnie

    Rzyraf piękne psiaki. Zauważyłam, że ostatno udzielasz siż na forum molosów

  15. #95

    Domyślnie

    Dzięki
    Tak jakoś nas pociągnęło fajnie w sumie rozmawiac z innym filopukniętymi

    Pozdrawiamy serdecznie
    pawel

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony