dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kociol VITODENS 200-W B2HE - przegrzewanie

  1. #1

    Domyślnie Kociol VITODENS 200-W B2HE - przegrzewanie

    Witam,

    Otóż mam problem odwrotny niż większość z piecem gazowym, otóż instalacja u mnie jest wiecznie przegrzewana. Moja instalacja:
    - Viessmann 200-W B2HE
    - 2 obiegi grzewcze -
    1. Viessmann 200-W B2HE
    2. Obiegi grzewcze
      1. Obieg grzewczy 1
        • Grzejniki
        • Bezpośrednio do kotła z pompą wewnętrzną
      2. Obieg grzewczy 2
        • Podłgówka
        • Mieszacz afriso
        • Pompa obiegowa grundfos alpha 1
        • 2 rozdzielacze 1x na piętro
    3. CWU
      • Vitocell 100-W


    Zachowanie przy wyłączonym na kotle obiegu 1, i załączonym tylko 2 oraz CWU, krzywej grzewczej ustawionej na poziom: 0, krzywa: 0.2, mam ciągłą pracę pieca przy ~10% modulacji i ok. 30C temperatury zasilania na obiegu 2 i bezposrednio na piecu, nie jestem wstanie zejść z nią niżej przez co pokoje są przegrzane do ok 22-24C

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    U mnie piec ( Vitodens 100 ) nigdy nie trzymał się krzywej . Mimo że krzywa wskazywała że na wyjściu mam być np 28 to było (jest) 33.

    Konsultant odpisywał że na poziom temperatury na wyjściu wpływa cały ogromny szereg czynników a nie sama krzywa.

    Stąd zapadła moja decyzja o montażu regulatorów pokojowych firmy Salus a docelowo jak kocioł się zamortyzuje zmiana producenta.

    Rozmawiam z użytkownikami pieców Immergas , De Dietrich , Vailant i takie cuda nie występują.


    I uprzedzam wpisy w stylu : " Wina leży po stronie instalacji " . Nie , nie leży , przepływy i odbiór ciepła jest zapewniony.

    Tylko poznanie kodu źródłowego programu sterującego logiką kotła może wyjaśni się gdzie jest przyczyna - po stronie sprzętu czy algorytmów działania.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  3. #3

    Domyślnie

    No też jestem troszkę załamany tym, niedość że inwestycja w kocioł dosyć duża 200-W tani nie jest. To jeszcze opentherm nie ma, i jakoś dziwnie nie logicznie się zachowuje że przegrzewa mi cały dom, a kontakt serwisem kończy się zazwyczaj dość szybko że to nie bug tylko feature

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Z przegrzewaniem to u mnie był bardzo duży problem . Przepływy na rotametrach ustawiałem poniżej 0.5 l/min ale i tak było za ciepło. Siłowniki na rozdzielaczu to był mój jedyny ratunek.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał koper89 Zobacz post
    Witam,

    Otóż mam problem odwrotny niż większość z piecem gazowym, otóż instalacja u mnie jest wiecznie przegrzewana. Moja instalacja:
    - Viessmann 200-W B2HE
    - 2 obiegi grzewcze -
    1. Viessmann 200-W B2HE
    2. Obiegi grzewcze
      1. Obieg grzewczy 1
        • Grzejniki
        • Bezpośrednio do kotła z pompą wewnętrzną
      2. Obieg grzewczy 2
        • Podłgówka
        • Mieszacz afriso
        • Pompa obiegowa grundfos alpha 1
        • 2 rozdzielacze 1x na piętro
    3. CWU
      • Vitocell 100-W


    Zachowanie przy wyłączonym na kotle obiegu 1, i załączonym tylko 2 oraz CWU, krzywej grzewczej ustawionej na poziom: 0, krzywa: 0.2, mam ciągłą pracę pieca przy ~10% modulacji i ok. 30C temperatury zasilania na obiegu 2 i bezposrednio na piecu, nie jestem wstanie zejść z nią niżej przez co pokoje są przegrzane do ok 22-24C
    w którym miejscu jest ta zbyt wyskoa temperatura. Prosze wejść w diagnostykę i zobaczyć jaka jest wymagana temperatura na obiegu (nie kotła) a jaka jest rzeczywista.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony