dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    OlaOna

    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    Działoszyce
    Kod pocztowy
    28-440
    Posty
    1

    Domyślnie Nakrokwiowo płyta PIR, a punkt rosy

    Dzień dobry,

    Mam kilka pytań dotyczących ocieplenia nakrokwiowego płytami PIR

    Planuję wymianę blachodachówki, przy okazji chcielibyśmy docieplić poddasze - dom z 2004 r. Nie wchodzi w grę docieplenie od środka, bo dom jest świeżo po remoncie. Stan który mamy obecnie patrząc od środka domu (wentylacja grawitacyjna) :

    - karton gips
    - folia paroizolacyjna
    - ocieplenie międzykrokwiowe wełną na oko 12-15 cm (dom kupiony, więc nie mam dokładnej wiedzy na ten temat)
    - membrana
    - blachodachówka


    1. Czy ocieplenie nakrokwiowe (PIR) mieszane z międzykrokwiowym (wełna) to na pewno dobry pomysł? Jakie problemy pojawić się mogą przy mieszaniu obu rodzajów ociepleń?

    2. Jaką najmniejsza grubość płyty PIR wchodzi w grę, żeby punkt rosy nie znalazł się pod płytą PIR ( wybrana płyta z obustronną okładziną z aluminium, lambda 0,022)?
    Nie pytam tu o sam efekt ociepleniowy, bo tu oczywiste jest, że im więcej tym lepiej. Chodzi mi o to jaka jest najmniejsza, bezpieczna grubość płyty PIR dla krokwi i wełny pomiędzy nimi pod kątem skroplin 5 cm? 8 cm? 10 cm?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Wykraplanie liczy sie w całej przegrodzie, nie w jednej warstwie
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Aby tak zwana temperatura "punktu rosy" nie wystąpiła w warstwie wełny mineralnej nie wiedząc ile jej tam jest to w tym konkretnym przypadku powinno się zastosować płytę PIR grubości minimum 14 cm. Do tego należy zamknąć wszelkie możliwe wloty powietrza pod płytę PIR.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony