dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czy odebrać podłogę drewnianą po renowacji ze skórką pomarańczy?

    Szanowni Forumowicze,

    Zleciłem cyklinowanie i lakierowanie podłogi drewnianej, firma skończyła piętro i mam wątpliwości co do poprawności położenia lakieru - widzę efekt skórki pomarańczy jak na zdjęciu - czy możecie pomóc mi w ocenie czy taki efekt prac powinienem zaakceptować? Pojawia się w kilku miejscach, to pokazane na zdjęciu jest największe powierzchniowo. Lakier Blanchon Intensive Satin. Są również braki w wypełnieniu szczelin - czy one wszystkie powinny zostać wypełnione czy jest jakaś reguła norma która dopuszcza ubytki pomimo szpachlowania? Wpadł też większy włosek - ale to wydaje mi się czymś co może się przytrafić.







  2. #2

    Domyślnie

    Wymaga szlifu i ponownego lakierowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Proces naprawy lakieru z fakturą skórki pomarańczy może wymagać cierpliwości i precyzji.
    Ten problem mógł być spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak błędy aplikacyjne, nieprawidłowe warunki środowiskowe podczas malowania, lub używanie nieodpowiednich produktów np. gęstość lakieru.
    Oczyść powierzchnię lakieru z wszelkich zanieczyszczeń, jak kurz, brud czy tłuste plamy.
    Przeszlifuj (na próbę)miejsce mniej widoczne papierem 120 ( miejsce z włosem też)Jeśli po pierwszym szlifowaniu faktura skórki pomarańczy nie zniknęła, możesz spróbować zwiększać stopień ścieralności .
    Następnie skorzystaj z polerki obrotowej lub oscylacyjnej (albo weż z wypożyczalni dużą maszynę z odpowiednim padem) w połączeniu z pastą polerską o odpowiednim stopniu ścieralności. Pastę możesz stosować też przy użyciu gąbki polerskiej lub włókniny.Poleruj powierzchnię równomiernie, dbając o to, aby nie przyciskać zbyt mocno.
    Po zastosowaniu pasty polerskiej o najwyższym stopniu ścieralności, przejdź do polerowania z użyciem specjalnej pasty wykończeniowej, aby przywrócić lakierowi blask.
    Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie samodzielnie, rozważ skonsultowanie się z profesjonalistą, który może zaoferować pomoc i wskazówki dostosowane do konkretnej sytuacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony