dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zwężenie ościeżnicy stałej

    Drodzy Forumowicze,

    jestem już na ostatniej prostej wykończenia mieszkania i zastał mnie nieoczekiwany problem dotyczący montażu drzwi, a dokładniej ościeżnicy. W mieszkaniu muszę zamontować ościeżnice stałe. Niestety nie ma możliwości skorzystania z regulowanych.

    Problem polega na tym, że otwory mają szerokość niecałe 80 cm (dla drzwi 70). Wymagana szerokość otworu dla ościeżnicy wynosi 81 cm. Brakuje mi ok. 1 cm do spełnienia wymagań.

    Czy jest możliwość ścięcia, za pomocą jakiegoś struga, po ok. 0,5 cm z pionowych belek ościeżnicy tak aby zmieściło się wszystko do obecnego otworu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Rozumiem że nie masz bocznych węgarków na których miałaby się znaleźć opaska.
    W takiej sytuacji ścina się nadmiar opaski (jedno strugiem, inni piłą). Ale ok, to jest montaż level hard, nie każdy fachowiec nawet chce/potrafi go robić.

    Ościeżnica stała ma tak wyliczoną wytrzymałość że ma te 45mm grubości. Jak zetniesz po 5mm to może aż tak jej nie osłabisz by się rozpadła..


    Idąc do sedna: ościeżnica ma pewnie jakieś 79cm. Otwór 80 - jeśli jest prosty, to się powinno zmieścić. Ciężko będzie zapianować szczeliny 5mm, wskazane będą śruby pod uszczelkę do stabilizacji.

    Ale już ostatnie pytanie: nie da się poszerzyć otworu?? Natniesz szlifierką kątową i resztkę można podkuć choćby ręcznie..




    Ale do sedna: poszerz otwór
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Też zaproponowałem podcięcie opaski ościeżnicy regulowanej. Niestety musiałoby być to po stronie zawiasów i osoba montująca ościeżnice stwierdziła, że nie ma wtedy takiej możliwości. Jeśli byłoby to po przeciwnej stronie to nie byłoby problemu. Czy to słuszne stwierdzenie?

    Odnośnie poszerzenia otworu to może być problem. Ściana żelbet grubości 30 cm.

    Może jest inna możliwość i istnieją jakieś ościeżnice kątowe?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kątowe? Metalowe. Można iść w tą stronę.
    Najwidoczniej osoba która montuje nie ma odwagi ciąć.
    Ościeżnica regulowana (podaję na przykładzie PortaSystem) - bo większość z nich skopiowała:
    - obrys ościeżnicy 746mm + puszka zawiasu 23mm. Mieścimy się spokojnie w otwór 77-78cm.
    Oczywiście to oznacza utratę gwarancji, ale nigdy nie reklamowałem zamontowanych ościeżnic.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony