dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wygięte skrzydła balkonowe

    Dobry wieczór,

    Mam problem z dwuskrzydłowym oknem balkonowym.
    Montaż w lipcu 2021, regulacja wykonana przez sprzedawcę po miesiącu od montażu.

    Po 2 słonecznych sezonach mam problem z regulacją i domykaniem go. Okno jest od wietrznej strony, w zasadzie każda wichura uderza prostopadle w to okno.
    W obecnej chwili czopy na środku całego okna (przy łączeniu skrzydeł, tam gdzie klamka): dolne nie wchodzą w zaczepy (brakuje 5 mm), w górnym brakuje 3mm.
    Dolne czopy na środku każdego skrzydła wchodzą w zaczepy, górne również.
    Na zdjęciach widoczne ugięcie dolnej ramy skrzydeł. Górne krawędzie skrzydeł trzymają linię prostą
    Odkopując teraz zdjęcia z ostatnich 2 lat i porównując dokładniej, widać postępująco minimalnie ugięcie, ale nie było problemów z domykaniem.
    Co z tym teraz począć?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BBbE7sV3TX660dgV0OE5vg.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	467486   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nezR-P84SeaRp6k1zG8plg.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	467487  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    prawdopodobnie ramy mają za cienki profil do warunków.
    Raczej nie da się prostować oszklonej ramy. Chyba docelowo będziesz musiał wymienić skrzydło.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Widziałem odpowiedzi na fb - "gealan i wszystko jasne". Który to konkretnie profil?

    Dolna rama - najbardziej narażona na słońce. Wysoka temperatura robi swoje. Wzmocnienie może mieć wpływ, ale nie największy. Ostatnio oglądałem takie ugięcie na legendarnym profilu Schueco.

    Dla Ciebie nie powinno mieć znaczenia co jest przyczyną. Brak zamykania jest wystarczającym powodem do złożenia reklamacji. Nie wiem czy sprzedawca da to radę zrobić w ramach regulacji (zimą skrzydło się skurczyło i dlatego po części nie łapią) - może wystarczy skrzydła zsunąć do środka.
    A już na pewno trzeba wprowadzić korekty do szklenia. Ogólne założenia nie wymagają pionowej podkładki w rogu pod klamką, ale jak widać - przydałaby się.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony