dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Remont poddasza problem z stropem

    Dzień dobry

    Remontuje poddasze w domu z lat 80. Zbiłem stara wylewkę i usunęłem szlakę. Licząc łącznie zdjelem z stropu ponad 12 ton. Poddasze było użytkowane i znajdowały się na nim 3 łazienki. Okazała się że strop jest bardzo krzywy w dwóch pokojach po 23m2 w kwadracie siadł po środku odpowiednie 10 i 8 cm. Wnioskuję że musiał być źle wylany bo szlaka była uzupełniona pod wylewke na równo. Po posprzątaniu okazało się że strop jest dość porysowany, od dołu nic nie widać. Kupiłem żywice plus klamry i uzupełniłem wszystko. Nie chce znowu wylewać wylewki betonowej bo to za dużo ton. Znalazłem dwa rozwiązania i nie mogę się zdecydować które zastosować. Pierwsze rozkłada ciężar na cały strop, drugie rozkłada ciężar punktowo.

    1.
    -Wyrównać wszystko styrobetonem o twardości odpowiednika styropianu EPS100-200
    -Na to płyta MFP.
    -Legary 5x5cm co 41,6cm oparte na wiencu w gniazdach które powyżej wieńca
    -Pomiędzy wełna wygłuszająca
    -Na górę płyta MFP tworząca podłogę, legary i 2 warstwy płyt MFP skręcone razem
    -Waga około 3,5 tony
    2.
    -Zamontować legary 5x5cm co 41,6cm w gniazdach nad wieńce
    -Wyrównać legary i przymocować je do stropu kątownikami co 33cm tak żeby złapać poziom
    -Wysypać granulat styropianowy pod legary i uzupełnić resztę 5cm wełna
    -Na to płyta MFP jako podłoga
    -waga około 2,5 tony

    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Skąd takie ogromne wagi tych rozwiazań? W szczególności tego drugiego?
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Skąd takie ogromne wagi tych rozwiazań? W szczególności tego drugiego?
    Płyta MFP 18mm 27sztuk x 40kg = 1080kg
    Wełna 5cm 17 paczek x12 kg = 200kg
    Błąd w grubości legarów w drugiej opcji będą 5x10
    Legary około 55 sztuk x 20 kg = 1100
    Wychodzi 2380 plus kątowniki itp. zaokrągliłem do 2500 kg

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Dobra, troche żle zadałem pytanie. Podawanie ciężaru na cały strop nie wiele daje. Coś zdejmujesz te 12 ton dokładasz 2-3tony więc i tak jesteś do przodu. Ogolnie obciązenia podaje sie do m2 łatwiej wtedy to ocenieć. Jeżeli poddasze bylo użytkowe to obciążenia użytkowe się nie zmieniają. Jak masz wątpliwości skonsultujz konstrukorem
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony