dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wylewka pod garaż

    Witajcie,

    Planuję wykonać wylewkę pod garaż z płyt warstwowych, obecnie mam wyznaczony teren 6x6 który jest wydzielony obrzeżami. Od góry obrzeży do kruszywa w postaci tłucznia/klinca 0-31,5 mam 15cm. Planuje bezpośrednio na tłuczeń rozłożyć folię izolacyjną, a na to styrodur 5cm w celu ocieplenia wylewki, a na górę zamówić gruszkę z betonem zbrojonym, czy będzie to wykonane dobrze ? Czy pod folię powinna iść jeszcze warstwa chudego betonu i czy na styropian dodatkową warstwą folii jeszcze? Dodam że warstwa tłucznia to około 20cm ubijanego zagęszczarka 500kg.


    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W jakim celu chcesz ocieplić wylewkę ?
    Czy garaż będzie ogrzewany ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    W jakim celu chcesz ocieplić wylewkę ?
    Czy garaż będzie ogrzewany ?
    Tak planowane jest ogrzewanie jakimś grzejnikiem etc. Tak aby coś podłubać w nim

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    W jakim celu ta folia na ten tluczeń.? Folia ulegnie podzurawieniu.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    W jakim celu ta folia na ten tluczeń.? Folia ulegnie podzurawieniu.
    Czyli bezpośrednio położyć styropian i ominąć folię ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidx97 Zobacz post
    Czyli bezpośrednio położyć styropian i ominąć folię ?
    Zapytałem w jakim celu ta folia bo nie piszesz. Styropian? Wcześniej pisaleś o styrodurze.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    U siebie w garażu nie mam izolacji podłogi, a jeszcze nigdy temperatura nie spadła mi poniżej 0. Takie rozwiązanie ma DLA MNIE zalety, temperatura gruntu sprawia że latem w pomieszczeniu jest chłodniej a zimą trochę cieplej.

    Najszybciej dogrzejesz to pomieszczenie jakąś farelką, nagrzewnicą, wyjdzie to taniej i lepiej niż montaż grzejnika.

    Warto aby warstwa na której położysz styroduru była równa, można to osiągnąć chudym betonem, zagęszczonym piaskiem.
    Na styrodurze może być folia ( bardziej jako warstwa poślizgową niż hydroizolacja ), a na to beton zbrojony i dylatacje od ścian / płyt budynku.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    U siebie w garażu nie mam izolacji podłogi, a jeszcze nigdy temperatura nie spadła mi poniżej 0. Takie rozwiązanie ma DLA MNIE zalety, temperatura gruntu sprawia że latem w pomieszczeniu jest chłodniej a zimą trochę cieplej.

    Najszybciej dogrzejesz to pomieszczenie jakąś farelką, nagrzewnicą, wyjdzie to taniej i lepiej niż montaż grzejnika.

    Warto aby warstwa na której położysz styroduru była równa, można to osiągnąć chudym betonem, zagęszczonym piaskiem.
    Na styrodurze może być folia ( bardziej jako warstwa poślizgową niż hydroizolacja ), a na to beton zbrojony i dylatacje od ścian / płyt budynku.
    Dziękuję za informacje, odnosnie ogrzewania to też właśnie myślałem nad nagrzewnicą. Co do warstwy pod płyty XPS to tak myślałem że najlepiej byłoby ją czymś wyrównać, bo na warstwie tłucznia nie ma opcji aby to dobrze położyć. Czy na takiej wylewce o grubości 10cm jest wskazany beton zbrojony czy mógłby być zwykły ?

  9. #9

    Domyślnie

    Czy można podnieść podłogę? Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie „pływającej podłogi”. Na podłodze kładziesz arkusze izolacji pir, a na wierzch podłogę z płyty wiórowej i przykręcasz to wszystko do betonu długimi śrubami. To naprawdę szybkie i łatwe. Zamiast tej przeciągowej bramy garażowej wstaw tam okno omegle xender !
    Ostatnio edytowane przez callanml31 ; 31-01-2024 o 01:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony