dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie Projekt zamienny a wpisy w Dzienniku Budowy oraz protokół odbioru

    Cześć,

    Mam pytanko, mam projekt zamienny na już wybudowany ale nieodebrany dom, ja jestem Inwestorem od początku. Weszły nowe przepisy odnośnie dachów i wysokości budynku które umożliwiają budowę takiego domu jak chce. Dom został już zbudowany wg nowych przepisów prawie 2 lata temu a nowe przepisy weszły 2 miesiące temu. Ostatni wpis w Dzienniku jest o zakończeniu budowy instalacji gazowej wraz z wynikiem testu szczelności pozytywnym, prawie sprzed dwóch lat. Nic więcej nie ma (kazałem deweloperowi nie zamykać Dziennika abyśmy po zmianie przepisów MPZP procedować projetk zamienny) Został jeszcze miesiąc do drugiego roku odkąd nic nie ma w Dzienniku. Nie ma planów na dodawanie nowych wpisów w Dzienniku oprócz wpisu o zgłoszeniu budynku do odbioru. Projekt zamienny który legalizuje to co zostało zbudowane mam z teraz. Mam takie pytanka:

    - ile czasu może minąć między wpisami w Dzienniku budowy 2 czy 3 lata ? Dziennik założony w 2020 roku, ostatni wpis początek 2022. Jeśli jestem na granicy czasu i przed odbiorem (ten drugi rok może minąć przed odbiorem) to co można by wpisać w Dzienniku, może są jakieś uniwersalne wpisy?
    - Jak wyglada wpis o zamknięciu Dziennika budowy potwierdzający zakończenie budowy ? Czy to jest wpis kierbuda o tym, że dom jest gotowy do odbioru ?
    - jest jedna usterka nieistotna - brak kapelusza na kominie przez co komin na piętrze puszcza deszczówkę do pokoju, w związku z tym jak powinien być zatytułowany protokół odbioru od dewelopera? Protokół końcowy odbioru? Protokół końcowy usterkowy odbiory czy też Protokół usterkowy odbioru i co powinien stwierdzać - to samo pytanie o sformułowanie, stwierdzać końcowy odbiór, usterkowy czy jaki ? Wiem, że są jeszcze protokoły odbioru częściowe i ostateczne ale ten protokół dotyczy odbioru całości i nie jest ostateczny - ostateczny z tego co wiem jest po okresie gwarancji/rękojmi a my dopiero teraz zamkniemy Dzienni Budowy.
    - I przy okazji - dla własnej wiedzy, czy są inne rozróżnienia protokołów niż końcowy, ostateczny, częściowy ? Np usterkowy ? I jeśli nie w moim przypadku to kiedy robi się usterkowy, o ile taki istnieje ?
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 24-12-2023 o 11:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony