dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Scudlo

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    5

    Domyślnie Docieplnie mostków termicznych / mieszkanie deweloperskie

    Cześć,

    Chciałbym prosić o pomoc. Co doradziłbyś w temacie docieplenia od wewnątrz mostków termicznych które występuję w 3 narożnikach mieszkania deweloperskiego ? Narożniki przemarzają w zimę na długości 30 cm w każdej osi i mają w zimę około 12 stopni. Reszta ścian jest ok i troszkę wyżej temperatura ściany jest w porządku ( około 20 stopni). Niestety nie mam możliwości ingerencji na zewnątrz.

    Na początku myśleliśmy, że to jakiś problem z podciąganiem kapilarnych wody, jednak tak nie jest. Ewidentnie jest problem z przemarzaniem. Problem niby nie jest olbrzymi ale w zimę czuć chłód od tego miejsca a po drugie w samym narożniku gdy był one zastawione szafką nocną to robił się grzyb.

    Tak jak pisałem, w narożniku już na wysokości 40 cm problemu nie ma...
    Od razu mówię, kompletnie nie znam się na tematach budowlanych dlatego piszę ze szczerą prośba o poradę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    1. Żeby nie było grzyba - porządnie wentylować.
    2. Przemarzania jako takiego nie ma - przecież jest +12 w narożnikach (swoją drogą - jak to jest mierzone?). Taka temperatura jest typowa dla mostków termicznych, które likwiduje się od mostków termicznych, które likwiduje się od zewnątrz.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Scudlo

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    1. Żeby nie było grzyba - porządnie wentylować.
    2. Przemarzania jako takiego nie ma - przecież jest +12 w narożnikach (swoją drogą - jak to jest mierzone?). Taka temperatura jest typowa dla mostków termicznych, które likwiduje się od mostków termicznych, które likwiduje się od zewnątrz.
    Po pierwsze, dzięki że odpisałeś!
    Po drugie już odpowiadam: mierzyłem to na dwa sposoby: 1. Pirometrem 2. Mam taki wilgotnościomierz to się wbija w ścianę ( wilgotność też duża wyższa od reszty ścian). Wentylację dość mocno w tym roku rozbudowałem, w łazience założyłem mechaniczną, powiększyłem otwory i wykorzystałem dodatkowy komin w garderobie i zrobiłem tam otwór wentylacyjny. Wilgotność w mieszkaniu dużo spadła i grzyba od tego momentu nie zauważyłem. Problemem na tą chwilę jednak pozostał straszny efekt zimna przy tych miejscach.
    Po trzecie mam w takim razie do Ciebie prośbę o kilka podpowiedzi:
    2 pokoje to typowe sypialnie dziecięce. Mają tam rozplanowane łóżką więc chciałbym zniwelować ten efekt zimna. Według projektów te narożniki mają być zasłonięte takimi panelami tapicerowanymi. Czy można to tak zrobić ? Czy grzyb nie będzie się zbierać pod tymi panelami ? Myślałem żeby zaryzykować i pomalować te ściany z dużą zakładką jakąś farbą "termoziloazcyjną" i na to dać panele(takie obicie w okół łóżek).

    Pozdrawiam!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie mozesz zasłaniać zimnych miejsc, bo będzie jeszcze gorzej z grzybem. Problem da się rozwiązać tylko likwidując mostek termiczny od zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 29-12-2023 o 13:09
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ja bym zaczal od dobrego adwokata

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony