dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie legalizacja budnyku gospodarczego jako mieszaklny

    Dzień dobry,

    Mam takie pytanie jak wygląda sprawa przekształcenia budynku gospodarczego lub oznaczonego na załączonej mapie jako i1 w mieszkalny?
    Dostałem działkę po dziadkach część budynku oznaczona jako "i1" jest zamieszkała odkąd pamiętam ale na mapie budynek ten nie jest oznaczony jako mieszkalny, będę przybudowywał teraz drugą część budynku i chciałbym wyprostować wszystko w papierach jak się za to zabrać?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-12-29 103505.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	467542

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Przy aktualizacji mapy na mdcproj, geodeta zaktualizuje do stanu rzeczywistego. Wskazane jest posiadanie jakichkolwiek dokumentów/dowodów, że budynek od zawsze był mieszkalny (nawet fotka z Syreną s100 lub Moskiwczem 407 będzie takim dowodem). Jesli są przesłanki aby sądzić, że coś było przerabiane przez ostatnie 30 lat (pi razy oko) to lepiej podpytać się z PINB, aczkowiek pachnie to donosem na samego siebie i może być kosztowne w realizacji. Tak się dzieje, gdy darowiznę dokonuje się na podstawie dokumentów niezgodnych ze stanem faktycznym. Chociaż teraz naszło mnie pytanie, czy ten obiekt spełnia warunki dla budynku mieszkalnego np. wysokość pomieszczeń? Zaproś budowlańca z uprawnieniami (kandydata na Kier.Budowy) i przegadaj temat, razem idziesz z nim do PINB, jesli bedzie taka potrzeba.

  3. #3

    Domyślnie

    Znalazłem projekt z 91r. rozbudowy tej części jako budynku mieszkalnego. Czyli wychodzi na to, że raczej nie zgadza się tylko na mapie. Czy wiesz może do kogo powinienem się udać w tej sprawie lub czy wystarczy tu tylko aktualizacja mapy przez geodetę, na zakończenie rozbudowy tej drugiej części?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Czy masz papiery że budynek był odebrany przez PINB czy inny organ do tego uprawniony (protokół , zawiadomienie "urząd nie wnosi sprzeciwu", nadanie numeru budynku.., w AN darwizny jest opisane "przekazuje sie budynek mieszkalny..... obdarowny przyjmuje....) Jeśli masz coś takiego to zwykła aktualizacja mapy EGiB. Zlecasz , geodeta sporządza kartotekę zmian budynku, oddaje operat, po 14 dniach otrzymuje dokument o pozytywnej kontroli operatu i jest na mapie EGiB. Na koniec miesiąca zmiany z działu opisu nieruchomości trafiaja do KWieczystych i stosownie do mocy przerobowych wydziału sądu, zmienia sie zapis w twojej kW (o ile zachodzi taka potrzeba, bo może z AN był jednak budynek mieszkalny?).
    Gorzej jeśli budowa nie była nigdy formalnie zakończona, ale może nie było tak źle?
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 04-01-2024 o 15:49

  5. #5

    Domyślnie

    Tak posiadam zawiadomienie o oddaniu obiektu do użytkowania i "przyjęcie do wiadomości zgłoszenia o przystąpieniu do użytkowania". W między czasie kontaktowałem się z działem geodezji u nas w mieście i powiedzieli, że wystarczy aktualizacja przez geodetę na zakończenie przebudowy. W AN był zawsze budynek mieszkalny i podatek do miasta od zawsze płacimy też jak za budynek mieszkalny, nigdy nikt się tym nie zaciekawił...

    W każdym razie dziękuje za pomoc bo dzięki Tobie przeszukałem archiwa dziadka i znalazłem potrzebne dokumenty.

    Pozdrawiam i dziękuje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony