dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xSebo

    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-002
    Posty
    1

    Domyślnie 2 falowniki do jednego magazynu

    Witam, czy mozna podłączyc 2 falowniki różnych producentów do jednego magazynu energii, chodzi o to ,że jeden falownik przy pochmurnej pogodzie nie jest w stanie naładować magazynu, nie mam mozliwosci dolozenia modułów do tego falownika, natomiast mam drugi falownik z dodatkowymi modułami, który jedynie ładowałby akumulator, wyjście napięcia AC, byłoby jedynie z pierwszego falownika, czy jest mozliwe podłączenie drugiego falownika do tego samego magazynu ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał xSebo Zobacz post
    Witam, czy mozna podłączyc 2 falowniki różnych producentów do jednego magazynu energii, chodzi o to ,że jeden falownik przy pochmurnej pogodzie nie jest w stanie naładować magazynu, nie mam mozliwosci dolozenia modułów do tego falownika, natomiast mam drugi falownik z dodatkowymi modułami, który jedynie ładowałby akumulator, wyjście napięcia AC, byłoby jedynie z pierwszego falownika, czy jest mozliwe podłączenie drugiego falownika do tego samego magazynu ?
    Mam 3 falowniki Victrona w systemie 3-fazowym i dwie ładowarki MPPT podłączone do jednego magazynu.
    Przed tym stoi falownik ON-grid Froniusa.
    Wyjście AC Froniusa i wejścia AC Victronów są połączone. Dom jest zasilany z wyjścia AC Victronów.
    Victrony nadzorują SOC magazynu przy pomocy "shunta" mierzącego prądy wchodzące i wychodzące z Magazynu.

    Moim zdaniem można do jednego magazynu podłączyć dwa falowniki hybrydowe jeśli jeden z nich jest tylko ładowarką a drugi kontroluje SOC magazynu.
    Kontrola SOC magazynu może się odbywać po sygnale CAN (magazyn musi mieć BMS-a z wyjściem CAN) albo przy pomocy "shunta" informującego kontrolujący inwerter o SOC magazynu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony