dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Luk01

    Zarejestrowany
    Apr 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-695
    Posty
    16

    Domyślnie Porotherm - co z tym eko?

    Witam,

    ruszam za moment z budową i po licznych za i przeciw zdecydowałem się na ściany z Porotherm 25 Klima+ Profi od Winebergera
    Pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym materiałem?

    Producent jak to producent wszystko super i przy produkcji generują 20% mniej CO2, dodają biomasę itd.. wspaniale .. tylko czy jakościowo Waszym zdaniem ten materiał jest tak samo ok jak zwykłe profi?
    Jest trochę inna struktura (cieńsze blaszki ale jest ich więcej), obciążenia niby wytrzymuje te same, sam materiał lżejszy i lepsza termoizolacyjność dodane więcej biomasy do samego materiału co zwiększa porowatość.. - czyli wnioskując niby lepszy i lżejszy i wszystko super a cena... niższa.

    Czy ja czegoś nie widzę?

    Będę wdzięczny za opinie.

    Z góry dziękuję!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Hmm nie wiem czy mówimy o tym samym materiale ale z opisu wygląda że tak. Ja budowałem z porothermu symbol E3, kupowałem pod koniec 2019, dokładnie E3 500. I tak jak mówisz sama struktura niby taka „light” a wytrzymałościowo to samo. Mój dodatkowo był dłuższy (500mm) i z tego wynikało lepsze U samej ściany (mniej pionowych łączeń). Murarze nie narzekali, nie krzywili się a wręcz dopytywali co to za rozmiar bo nigdy z tego nie robili. Wiadomo że na składach trzymają pustaki standard. Może zapytaj czy są jeszcze dostępne? Może to będzie najlepsze rozwiązanie.
    P.S. ja mam pustaki nie szlifowane.

  3. #3

    Domyślnie

    Producent jak to producent wszystko super i przy produkcji generują 20% mniej CO2, dodają biomasę itd.. wspaniale
    No super. To się chwali. Tymczasem właśnie w tym momencie jakiś szejk wsiada do swojego odrzutowce i leci do Londynu na zakupy.

    Ale tak trzymaj, razem uratujecie planetę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luk01 Zobacz post
    ruszam za moment z budową i po licznych za i przeciw zdecydowałem się na ściany z Porotherm 25 Klima+ Profi od Winebergera
    Czym wygrał? Wiatrem z gniazdek, rezonowaniem hałasów, kruchością i pękaniem już w fabryce?



    Cytat Napisał Luk01 Zobacz post
    Producent jak to producent wszystko super i przy produkcji generują 20% mniej CO2,
    A ile CO2 więcej musisz co sezonu grzewczego więcej w atmosferę posłać (czy to samodzielnie, czy z elektrowni) żeby "nadrobić" gorszą izolacyjność?

  5. #5

    Domyślnie

    Mieszkam w bloku zbudowanym z porothermu. Nigdy w życiu nie wybrałbym tego badziewia z własnej woli.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    /moderowano/ (bo to już inaczej powiedzieć nie można) jak ktoś wziął ciuli zamiast budowlańców to mu że wszystkiego będzie wiało. Ile osób znam to nikomu z gniazdek nie wieje. Kruchość powiadacie… a fakt że do gazobetonu gwoździa wciskasz paluchem to pominęliście? Osobiście kciukiem urywałem narożniki h+h. Dajcie spokój z tymi śmiesznymi argumentami. A ten filmik to ile razy wklejałeś tu na forum? Jakoś nie widzę żeby robił wrażenie skoro robisz to po raz enty.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-12-2023 o 20:53 Powód: Wulgaryzmy są niezgodne z regulaminem forum.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym tego nigdy nie kupił. Strach sie bać.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Mieszkam w bloku zbudowanym z porothermu. Nigdy w życiu nie wybrałbym tego badziewia z własnej woli.
    Miałem napisać takie zdanie, a le w czasie przeszłym.

    Mieszkałem w bloku z P prawie 10 lat, zimą spoko, latem nie do wytrzymania. Nikt mi nie wmówi, że materiał ścian konstrukcyjnych nie wpływa na mikroklimat.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    jak ktoś wziął ciuli zamiast budowlańców to mu że wszystkiego będzie wiało. Ile osób znam to nikomu z gniazdek nie wieje.
    Nie ma bata - jak materiał ma pionowe autostrady i jest tak spękany, to nie może być szczelny.
    Coś pomoże murowanie na grubą spoinę (przynajmniej pionowe autostrady dla nieszczelności przytka) - ale to cofanie się w rozwoju.
    I tak, mieszkałem w bloku z wypełnieniem szkieletu porothermem. Tak, wiało mi z gniazdek. Tak, jak sąsiad dwa piętra niżej puszczał głośniej muzykę to pięknie rezonowały w porothermowym pudle rezonansowym.
    A budowlańców nie-ciuli jest może promil. Każdy robi byle szybciej, byle więcej zarobić nawet, jak wie, jak zrobić lepiej (a wielu nie wie jak zrobić lepiej a szef, co wie nie ma czasu doglądać).

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Kruchość powiadacie… a fakt że do gazobetonu gwoździa wciskasz paluchem to pominęliście?
    Mi się nie udaje. Wrzucisz filmik?

    Tylko o czym to świadczy? W EPS mi się udaje.... To dyskwalifikuje?

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Osobiście kciukiem urywałem narożniki h+h.
    Wrzucisz filmik?
    Tylko znowu - czego to dowodzi, jak to znajduje się pod tynkiem albo pod warstwą EPS?

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dajcie spokój z tymi śmiesznymi argumentami. A ten filmik to ile razy wklejałeś tu na forum? Jakoś nie widzę żeby robił wrażenie skoro robisz to po raz enty.
    Nie każdy widział wcześniejsze wrzutki. Podrzucisz linka do nich?

    Zapomniałeś jeszcze argumentu, jaki to BK słaby i kołki nie trzymają.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Choćbym chciał dotknąć BK - to nie mogę. Chroni go twardy tynk c-w. Twardszy od jakiegokolwiek gipsowego.
    Kołki trzymają - np. tradycyjny monitor CRT. To na ścianie działowej 12cm


    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-12-2023 o 03:03

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jeśli ktoś jest na forum kilka lat to ten filmik wrzucony przez ciebie widział kilka razy.
    Condo filmiku, który miałem nakręcić. Nie biegam z telefonem wszędzie i nie pstrykam wszystkiemu zdjęć. Nie jestem dokumentalistą. Nie zdarza mi się kłamać. Każdy mierzy swoją miarą więc niektórzy muszą robić wykresy, zdjęcia, kręcić filmiki.

    Mam ściany zewnętrzne z ceramiki i jakoś latem nie było powodu używania klimy do chłodzenia. A o co chodzi z tym mikroklimatem? Że co? Rozumiem że ktoś ma dom z silikatów i ten „idealny mikroklimat” jest na każdej ulotce ale w czym tkwi ta ogromna różnica że mieszkanie latem staje się nie do wytrzymania?

    Ja naprawdę rozumiem że budowa domu dla wielu do niesamowite przeżycie, przygoda, oszczędności dotychczasowego życia ale doktoryzowanie sie nad tym w taki sposób jaki wy prezentujecie przechodzi wszelkie pojęcia. A jeszcze do tego „moje jest najlepsze i jedyne słuszne” Ci którzy „filtrują” już dawno wyrobili sobie zdanie. Bawcie się.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    No super. To się chwali. Tymczasem właśnie w tym momencie jakiś szejk wsiada do swojego odrzutowce i leci do Londynu na zakupy.

    Ale tak trzymaj, razem uratujecie planetę.
    Podobno znaleziono gen odpowiedzialny za długowieczność i 200 czy 400 lat życia to może mieć znaczenie nie ignoruj tego

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Nie zdarza mi się kłamać.
    Wierzę Ci

    Naukowcy zgadzają się z dr Housem. EVERYBODY LIES

    Oni też kłamią

    Nie mylisz się też nigdy?

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Mam ściany zewnętrzne z ceramiki i jakoś latem nie było powodu używania klimy do chłodzenia.
    Wierzę
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-12-2023 o 08:34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony