dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Podjazd - spadek w kierunku narożnika

    Dobry wieczór,

    Chciałbym się poradzić specjalistów i osób z większym doświadczeniem.

    Jako kompletny laik-brukarz, po tysiącu filmów na YT zabrałem się za układanie kostki wokół własnego domu. Z chodników i opaski jestem zadowolony, natomiast podjazd, jako szeroki obszar już wywołał odrobinę konsternacji po ułożeniu.

    Podjazd ma wymiary 6x6 m. Teren gliniasty (glina twardoplastyczna) więc wykorytowane na 50 cm, 40 cm gruzu, 10 cm podsypki i kostka.
    Po pomiarach na sam koniec okazało się że spadek na płaszczyźnie do połowy podjazdu jest w stronę drogi, a następnie zmierza w kierunku jednego z rogów - zaznaczyłem na zdjęciach.

    Różnica poziomów wzdłuż drogi to 5 cm (czyli poniżej 1%).
    Mój chroniczny perfekcjonizm skłania mnie do zapytania - czy taka sytuacja jest akceptowalna czy to ewidentny błąd i lepiej poprawić?
    W planach mam bramę przesuwną z automatem, w podjeździe zainstalowane kable grzejne na całej powierzchni, docelowo koryto w linii ogrodzenia aby zbierać spływającą wodę i odprowadzić na bok.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20231122_125021 (1).jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	467547 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20231122_125008.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	467548

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Oprucz efektu wizualnego w postaci większego prześwitu pomiędzy bramą a podjazdem raczej nie wniesie to większych defektów.
    Jeśli przyjmniemy że prześwit pomiędzy bramą i podjazdem będzie miał 5cm to dla perfekcjonisty 10cm prześwit czyli dwukrotnie większy w narożniku będzie raczej nie do przyjęcia.
    Spadek na podjeździe jest dość duży więc owe 1% jeśli obrzeże nie wystaje poza poziom kostki może jedynie powodować spływ wody z 0,3 - 0,5m obszaru brzegowego nie w dół ale na bok. Reszta zanim spłynie w bok dopłynie do brzegu bramy więc jeśli zamierzasz tam zbierać tą wodę to jedyny uszczerbek.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony