dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fajo

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-430
    Posty
    3

    Domyślnie Chruszczówka 70m - pomysł na mieszkanie

    Witajcie!
    Jestem szczęśliwym nabywcą mieszkania blisko 70m, na 4 ostatnim piętrze. Mieszkanie jest śliczne, położone na górce, od południowej strony ogromne okna, więc jest ciągle słonecznie. Problem jest tylko taki, że kompletnie nie mam pomysłu co z tym domem zrobić.
    Obecnie w domu mamy:
    1. Pokój dla 12-latka (strona południowa)
    2. Ogromny kompletnie bezpłciowy salon/pokój dzienny (strona południowa)
    3. Sypialnia (strona północna)
    4. Kuchnia (strona północna)
    5. mikro WC (której połowę zajmuje pusta przestrzeń pozostawiona przez PRLowskich robotników na rury gazowe)
    6. łazienka
    7. Dużo za duży korytarz
    i zero pomysłu co z tym zrobić.

    Ja bym bardzo chciała mieć kuchnię z salonem. Jednocześnie marzy mi się duży stół przy którym można jeść obiady (w kuchni nie ma na to miejsca). Do tego mam milion rzeczy więc chciałabym mieć dużo miejsca na przechowywanie (podnoszone łóżko jest już całe zapełnione ). Bardzo bym chciała mieć miejsce na przechowywanie zapasów - jakąś mini spiżarnię.
    To na co obecnie brakuje nam miejsca to pokój na zabawki dla dorosłych - drukarki 3D, laser do cięcia, drony (najlepiej gdyby był tu dostęp do wody).
    Ktoś miałby może pomysł jak te wszystkie marzenia upchnąć na 70m? Miałam już milion ekstra pomysłów, ale zawsze coś mi stoi na przeszkodzie i nie mogę zbudować tej zgrubnej koncepcji co by tu zrobić, a bez niej nie mogę rozpocząć remontów poszczególnych pomieszczeń.
    Załączam plan mieszkania - może ktoś z Was będzie miał jakiś pomysł i zechce podpowiedzieć?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2024-01-02_18h56_32.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	17,5 KB
ID:	467603

    Niewiem jak tu dodać większe zdjęcie, więc link to planu: https://drive.google.com/file/d/1FEw...ew?usp=sharing

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Bardzo ładne mieszkanie, tylko pozazdrościć. Wszystko jest dobrze rozplanowane, nic bym nie zmieniał.
    To powinno się udać.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    aby coś tam przerabiać trzeba byłoby mieć zgodę na przeniesienie kuchni, na otwory w ścianach nośnych. Chcesz tak grzebać?

    Możesz zamienić miejscami sypialnie waszą i dziecka, i w sypialni zrobić kącik na biuro
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2024 o 14:47

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    "Możesz zamienić miejscami sypialnie waszą i dziecka, i w sypialni zrobić kącik na biuro".
    Jeśli powiększy się rodzina to lepiej aby dwójka dzieci była w większym pokoju sypialnym.

    Nic bym nie zmieniał.
    To powinno się udać.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Jeśli powiększy się rodzina to lepiej aby dwójka dzieci była w większym pokoju sypialnym.

    Nic bym nie zmieniał.
    Nigdzie nie pisza o powiększaniu rodziny

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fajo

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-430
    Posty
    3

    Domyślnie

    hej, dzięki za odpowiedzi. Rodzina się nie będzie powiększać. Obecne rozwiązanie nie spełnia naszych oczekiwań - cały dom jest zawalony różnymi narzędziami, drukarkami i innymi bambetlami, bo brakuje nam "kąta" na nasze dorosłe zabawki. Do tego obecnie z kuchni jest daleko do pokoju dziennego, jak mamy gości to latam po wśród labiryntów korytarzy (stąd chęć na połączenie salonu z kuchnią). Niestety pokój dzienny jest duży i kwadratowy i otoczony ścianami nośnymi, więc jakakolwiek przebudowa tego pokoju z moją spółdzielnią to byłby koszmar. Ten pokój idealnie by się nadał właśnie na salon z kuchnią, ale źródło wody jest za korytarzem (w łazience) więc chyba nie bardzo da się zrobić odpływ wody, który miałby przechodzić pod podłogą korytarza

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    właśnie o tym piszę - aby cokolwiek zmienić wymaga to ogromnych nakładów. Kuchnia to nie tylko odpływ z kanalizacji ale i odpowiednia wentylacja.

    Macie dużo rzeczy - może pomyślcie o wynajęciu od kogoś w okolicy małego pom. gospodarczego, piwnicy do przechowywania.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    A gdyby tak zlikwidować ściankę działową pomiędzy kuchnią a sypialnią . Miałbyś wtedy nie za duży wprawdzie i od północnej strony salon z aneksem kuchennym , Jego wielkość ,ponad 18 m nie jest dużo mniejsza od 20 m dotychczasowego salonu . Mądrze zorganizowany czyli zabudowa kuchni na ścianie tak jak dotychczas , mały stół pod oknem w kuchni , centralnie kanapa zwrócona w stronę ściany , na niej tv . Szerokie wejście zaraz za szafą w korytarzu będące połączeniem wejścia do sypialni i kuchni. Mógłbyś również , ale na to bym nie nastawał zlikwidować szafę w korytarzu i zrobić otwartą przestrzeń zaraz od wejścia do mieszkania ,ale na korytarzu też potrzebne jest miejsce do wieszania i przechowywania , więc szafę wraz z wnęką bym zostawił. Sypialnię przeniósł bym do pokoju dziennego. Jego wielkość pozwoliła by na jego podział w proporcji 1/3 na 2/3. Ściana ta miała by jakieś 2,3-2,5 m długości była by na wprost małżeńskiego łoża ,a po obu jej końcach było by swobodne wejście za nią. A za nią byście mogli sobie zorganizować i garderobę i jakiś stół do pracy z miejscem na wszystkie Wasze zabawki. Na ścianie naprzeciw łóżka moglibyście powiesić TV jeżeli korzystacie z niego w sypialni..Tym samym przy ograniczonym nakładzie pracy mielibyście zorganizowaną całość odpowiadającą Waszym potrzebom.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fajo

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-430
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak myślałam o takim rozwiązaniu, wydaje się być super, tylko szkoda mi ekspozycji południowej-jak przeniosę pokój dzienny na część północną to starce to wspaniałe światło słoneczne jakie mam od strony południowej (dłuższa ściana pokoju to tylko okna i jest tu ciągle widno). Sypialnia od strony południowej to strata tego całego naturalnego światła.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Jeżeli ściana oddzielająca pokoje południowe od korytarza nie jest nośną to można by pomyśleć o drzwiach do nich i naświetlach nad drzwiami z mlecznego szkła . Zapewniło by to imtymność przebywającym w nich a jednocześnie światło słoneczne docierało by w głąb mieszkania. W wersji minimum do kuchni a w wersji open space do połączonego z nią salonu. Tyle że to też już generuje koszty nowej stolarki drzwiowej a jeżeli ściana jest nośna to o naświetlach nad drzwiami zapomnij. W Twojej sytuacji , gdzie usiłujesz dopasować swoje oczekiwania i potrzeby do sytuacji zastanej każde rozwiązanie będzie swoistego rodzaju kompromisem.Także pod względem kosztów owego kompromisu. A na jaki będziesz w stanie się zdecydować to już Twoja decyzja.

  11. #11

    Domyślnie

    A rozważaliście przeniesienie kuchni do pokoju syna (bliżej łazienki - może dałoby się też zrobić przejście do salonu) i zaaranżowanie pokoju z "zabawkami" bliżej okna, może jakoś symbolicznie oddzielonego przeszklonymi drzwiami?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony