dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Izolacja ścian i sufitu garażu w bryle

    Witam proszę doradźcie, jestem przed tynkowaniem i instalacją, czy warto i jaką robić izolację wewnętrzną garażu + pom. gospodarczego z piecem gazowym:
    1. ścianka nośna (solbet 24) odgradzająca od domu (od wiatrołapu, łazienki i częściowo salonu: co najlepsze: XPS+siatka +klej (czy 5 cm XPS wystarczy); wełna, a może płyta pir (czy ją tez trzeba obrabiać siatką i klejem).
    2. sufit: xps, wełna (sufitowa, paroc, lamelowa), płyta pir.
    Zależy mi aby zdało to swoje zadanie, było jak najmniej pracochłonne.
    Dodatkowo pytanie, pokoje na piętrze nad garażem, łącznie ok.40 m2: pod jastrych dawać zamiast EPS 100: XPS lub Pir- czy wtedy odizoluje się termicznie skutecznie od garażu i nie musiałbym w nim sufitu ocieplać. Grubość wg projektu to 5 cm.
    P.S. garaż ogrzewanie podłogowe, może w ogóle nie ma sensu ocieplać-w projekcie brak o tym wzmianki????

  2. #2

    Domyślnie

    ja napisze co mam u siebie i jak bede robil

    Mam garaz "doczepiony" do domu, z tym, ze z garazem sasiaduje kotlownia

    1. na scianie laczacej garaz z domem styro 6cm
    2. na suficie garazu styro 8cm
    3. na scianie laczacej kotlownie z domem welna
    4. na suficie kotlowni welna
    5. na posadzce pokoju nad garazem EPS100 8cm

    to wszystko, zadnych XPSow, nie wiem wlasciwie po co taki twardy dawac.Ja jestem po elektryce i tynkach i jeszcze tego nie robilem. oczywiscie w garazu tynkowalem tylko te sciany, ktorych nie bde ocieplac a wiec zewnetrzne i w srodku dzialowa pomiedzy garazem a kotlownia.
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 07-01-2024 o 15:44

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    5 cm na posadzce nad garażem to trochę mało. Jeśli na poddaszu nie ma jeszcze drzwi balkonowych to proponuję zwiększyć tym bardziej jeśli ma być podłogówka.
    Te 5 cm będzie jeszcze pocięte przez instalację wodną.
    Z tego względu pod stropem w garażu proponuję wełnę 10-15cm i sufit podwieszany z płyt KG.

    Ściana nośna pomiędzy garażem a domem jest wystarczajaca ale jeśli przy ścianie znajduje się toaleta to radzę dodać 5cm XPS z siatką i klejem.
    Styropian tylko w takim przypadku ze względu na fakt że na owej ścianie będzie później trudniej cokolwiek powiesić.
    Ogrzewany garaż OK ale weź pod uwagę że otwierasz bramę garażową a nawet jeśli nie to 5cm panel bramy więc straty ciepła są dość duże.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Jaką temperaturę będziesz utrzymywał w garażu?
    Czy dobrze rozumiem, że w garażu masz podłogówkę?

  5. #5

    Domyślnie

    Wyraźnie napisał
    garaż ogrzewanie podłogowe,
    Te 5 cm będzie jeszcze pocięte przez instalację wodną.
    Jesli dobrze rozumiem jego projekt, bo chyba jest podobny do mojego to w pomieszczeniu nad garazem nie beda biegly zadne rurki wodne, niby z jakiej racji

    Szanuje Twoja osobe bo wiele razy mi pomogles, ale facet napisal zeby bylo jak najmniej roboty, czepiac 10-15cm welny, zabawa w sufit podwieszany i potem jeszcze w posadzce nad pomieszczeniem wiecej niz 5cm styro to glupota tym bardziej jesli ma byc garaz ogrzewany.

    Wrzucic przykleic styro do sufitu garazu zaciagnac siatka, nie bawilbym sie tutaj w zadne podwieszane sufity, wg mnie bezsensu. W zupelnosci 8cm po obu stronach stropu wystarczajaco (i to nie wiem czy nie za bogato). Gdyby garaz mialby byc nieogzrewany mozna by bylo dac wiecej na sufit w garazu, tak to bez sensu.Grzejac taki garaz podlogowo to tam moze byc zimą i 14-18 stopni, zalezy jak projektant mu to wyrysowal i jak gesto polozy rurki.
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 08-01-2024 o 08:37

  6. #6

    Domyślnie

    Gdyby tam utrzymywał 15 stopni to żadne ocieplenie nie jest potrzebne.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za rady. Jeśli chodzi o garaż to zgodnie z projektem był grzejnik na ścianie i zmieniłem na podłogówkę oczywiście nie tak gęstą jak w innych pomieszczeniach i tak jak piszecie docelowo w okresach zimnych cel to 15st.
    Nad garażem faktycznie brak rurek wod-kan także eps czy xps nie byłby cìęty.
    Co do sufitu to zastanawiam się nad wełną gotową sufitową paroc coś w tym stylu- szybki montaż i w miarę estetyczne. Ściankę nośną wewnętrzną tak jak piszecie eps siatka klej lub pir ( wiem drogo ale do zastanowienia ).
    I jeszcze pytanie, a może na strop nad garażem zamiast eps 5/8 cm dać płytę pir podłogową 5/8 cm i wtedy przy lepszych parametrach izolacyjnych pir nie musiałbym ocieplać sufitu garażu ?????

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam garaz i kotłownie w bryle domu.
    Chce miec garaz ogrzewany 12-15stopni.
    Mimo to daje 5cm (lambda 0.40) na sciany w garazu i kotlowni miedzy pomieszczeniami ciepłymi oraz 10cm na ocieplenie stropu
    Na posadzkę w garazu 6-8cm eps 150. Dom na płycie fundamentowej. 10cm xps pod spodem, 15cm po bokach, grubosc betonu 30cm
    Myśle, ze powinno wystarczyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony