dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wystepienie o warunki zabudowy

    Dzień dobry,

    zblizam się do momentu w którym będę występował o WZ.
    Aktualnie na moją działkę zostały już one wydane lata temu, ale z różnych przyczyn przepisanie ich będzie teraz ciężkie przez brak kontaktu z właścicielami, plus dużo pozmieniało się od tego czasu, tak więc chce żłozyć na ich bazie nowy wniosek na siebie.

    No i teraz parę pytanek gdyż jest to z jednej strony prosty wniosek z drugiej budzi u mnie sporo wątpliwości :

    Aktualnie nie mam jeszcze projektu, nie mniej z już oglądanych wiem w co celuję i pozyskałem też WZ sąsiadów, więc wiem mniej więcej na co gmina się tam zgadza.

    Jeszcze dla zarysu powiem jakie mniej więcej sąsiedzi mają WZ

    - Wielkość powierzchni zabudowy max 15% ( tu różni sąsiedzi maja różnie niektózy 12% niektózy 14% jeden 15%)
    - Szerokość elewacji frontowej 12m z 20% tolerancji (tutaj wszyscy mają dość podobnie 12 - 12,5 z tolerancją 20%)
    - Wysokość głównej kalenicy 9 m (wszyscy majatak samo)
    - wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej max 7,3 m p.p.t (tutaj różni sąsiedzi majaróżnie, jeden ma 7,3, jeden max 6 inny max 6,5)
    - Geometria dachu dach spadzisty 20-45* (wszyscy tak samo)
    - Wielkość pow. biologicznej min 70% )wszyscy tak samo)


    No i teraz moje pytanka, chciałbym po prostu uzyskać jak najbardziej uniwersalne WZ względem sąsiadów, ale też żeby mi nie odrzucili tego wniosku albo nie zrobili duzo gorszych :
    1) Co powinienem wpisywać w zakresach jakich wymaga ode mnie wniosek, czy jeżeli chce osiągnąć tylko maksymalne wartości to muszę podawać też wartości minimalne czy mogę zostawić je puste ?
    2) Z czego wynika rozstrzał w wielkości zabudowy działki od 12-15% ? Czy jeżeli wpiszę np że potrzebuję 16% to gmina zmniejszy je do max ile będzie chciała wydać czy np odrzuci wniosek ?
    3) Czy informacje których nie znam, jak np kierunek kalenicy dachu lub sposób odporowadzania wód opadowych powinienem wypełniać ? Czy jeżeli nie wypełnię to gmina zadecyduje o czymś co mogłoby mi nie pasować i lepiej to za wczasu wypełnić ?
    4) Większość wniosku wydaje mi się nieobowiązkowa, jeżeli wypełnie tylko te główne podstawowe rzeczy jak pow. zabudowy, wysokość kalenicy itp to będzie to dla mnie ok, czy wtedy gmina narzuci różne dziwne swoje postanowienia ? WZ sąsiadów mają po 8 stron i opisana jest każda głupota, czy to wszystko rozpiszą na podstawie minimalnych moich informacji we wniosku ?
    5) Zakładając że wypełnię tylko kilka najważniejszych punktów, czy potem zmiana jakiś parametrów trwa tak samo długo jak WZ ?
    6) We wniosku jest też sporo punktów o przyłacze do wody, prądu, kanalizacji itp czy jest projektowane czy istniejące. Póki co wystepuje o same WZ i nie mam żadnych przyłączy, to także sotawic puste ? Czy jeśli np dostęp do wody planje z wodociągu która jest przy ulicy to zaznaczyć już projektowane ? Projektu żadnego nie mam, ale plan taki jest.
    7) Czy ogólnie w tym wnioseku coś polecacie jako must have do wypełnienia ? Albo macie jakieś istotne informacje co tam dodatkowo zawrzeć ?


    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Etrox ; 09-01-2024 o 13:19

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poszukaj projektu pasującego z grubsza pod te wytyczne o których wiesz i pod niego pisz WZ.

    Zasadniczo WZ wydaje się w oparciu o sąsiednią zabudowę i tym, co wcześniejsi budujący zgłosili. Wiec jak zgłosił 12% zabudowy to na tyle dostał. Kolejny sąsiad mógł mieć nieco mniejsza lub większą pow. zabudowy i na tyle dostał. Stad rozbieżności. Pewnie jeśli będziesz się budował przy kimś kto ma 15% to mógłbyś uzyskać do 17%, jeśli byłaby taka potrzeba.

    Musisz mieć też mapę zasadniczą.

    Dobrze byłoby się dowiedzieć, czy będziesz mógł się podłączyć do wody, linii energetycznej. Bo napiszesz we wniosku ze chcesz mieć wodę z wodociągów, a okaże się, ze wodociągi nie zrobią ci przyłącza. I na nowo całe WZ trzeba pisać pod studnie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-01-2024 o 14:08

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź !

    Co do wody to jest to uliczka wewnętrza i wodociąg jest do końca ulicy, ewidentnie widać że zrobili nawet pod działki na których nie ma jeszcze planów budowy, nie zakłądam więc tutaj żandych problemów, bo każda działka jest pod domki i cała droga ma wodę, a każdy z sąsiadów już wybudowanych jest wpięty.

    Co do prądu to wystapiłem już do PGE o przyłącze, tutaj też nie widzę jakiś przeciwskazań bo każdy z sasiadów ma skrzynkę, jedyny problem to czas, bo pewnie potrwa to z 1,5 roku.

    Czy w związku z powyzśzymi powinenem wpisać w tym wniosku że przyłącza są planowane czy pozostawić puste ?

    Tak wyląda ten wniosek w tym miejscu np

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wz.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	467703

    Prąd w teorii jest projektowany, no ale w praktyce to czekam w ogóle na jakąkolwiek odpowiedź z PGE
    Co do wody no to planowana tylko w głowie gdzie nei widze przeciwwskazań że będzie, no ale tez się za wiele tu nie dzieje
    Ostatnio edytowane przez Etrox ; 10-01-2024 o 16:16

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zakładasz wpięcie się do istniejących instalacji i to wpisuj. Nie planujesz własnych źródeł mediów (studni, elektrowni)

  5. #5

    Domyślnie

    Tak wiem, natomiast działka jest nieuzbrojona, wiec zarówno prąd jak i wodociąg musi być dopiero zaprojektowany i wykonany na działkę, wiec tak na logikę patrząc no to ja projektuje dopiero te przyłącza, nie ma ich.

    Czy źle myślę ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Uzyskaj informację od dostawców czy jest szansa na podłączenie działki. Jak potwierdza, to wpisujesz ze media planujesz z istniejących instalacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony