Witam, piszę ten post żeby poradzić się was w następującym temacie. Jestem obecnie na etapie wykańczania poddasza użytkowego, jeżeli można je tak nazwać bo w zasadzie jest to pełne piętro z małymi skosami jedynie w lukarnach. Obecnie mam ocieplony strop nad poddaszem użytkowym, warstwy to kolejno gk/folia paroizolacyjna aluminiowa/ 2x15 cm wełny skalnej / płyta osb 22mm zamontowana do jętek. Dylemat mój polega na tym, że nad owym poddaszem użytkowym mam jeszcze strych, strych ten jest cały jakby w dachu, tak jak widać na załączonym zdjęciu. Narazie jest tam podłoga z osb no i wiadomo w skosach membrana a nad nią blachodachówka. Zastanawiam się, czy ocieplać ten strych między krokwiami, wejdzie tam 15cm wełny, czy jest sens się w to bawić ? Boje się też, że jak zamknę strych wełną i folią to nie będzie tam nic oddychać, tym bardziej, że nie mam gdzie kratek wentylacyjnych zamontować bo nie ma dostępu do ścian szczytowych w tym strychu, nie mam pojęcia jak się postępuje w przypadku właśnie takich strychów w dachu. Z góry dziękuje za pomoc.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-01-12 094651.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	467725