dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Brak wodociągu na mapie zasadniczej

    Witam,

    Mam taki problem. Kupiłem działkę pod budowę domu, która wcześniej była sadem. Dla działki jest zrobione MPZP oraz posiada już przyłącze wodne, ponieważ poprzedni właściciel miał do podlewania sadu. Udało mi się podpisać umowę na wodę w gminie. Tylko problem jest taki, że ani przyłącze, ani wodociąg z którego jest zrobione to przyłącze nie istnieje na mapach zasadniczych. Jedyne miejsce gdzie znalazłęm ten wodociąg to studium uwarunkowania gminy jako już istniejący. Mamy z geodetą problem, żeby nanieść przyłącze wodne na mapę do celów projektowych. Dzwoniłem do gminy, twierdzą że to nie pierwszy raz taka sytuacja, że mapa rozjeżdza się z rzeczywistością. Tylko pytanie co teraz zrobić, skoro na mapie nie ma wodociągu, nie ma też do czego podłączyć domu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piechut ; 12-01-2024 o 17:25

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    I tak zlecasz mape do celów projektowych, geodeta zlokalizuje (metody sa różne, w ostateczności kilka przekopów kontrolnych poprzedzonych kontaktem z wodociągami) i naniesie na mapę. Mapa ma oddawać stan aktualny na dzień wykonania. Przy mdcproj nikogo nie obchodzi czy był projket, czy wykonano zgodnie itp. Jest w terenie to ma byc na mapie.Amen.
    P.S.
    Najczęsciej od zaworu w nawierzchni ulicy do punktu poboru, woda biegnie prosto, co geodeta sprawdzi przekopem kontrolnym po konsultacji w wodociagach. Najczęściej!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony