dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Śnieg na membranie

    Witam,

    Mam położona dachówkę dziś przez przypadek dotknąłem membrany i słyszałem jak spada śnieg po niej. Być może to z różnicy temperatur czy coś ale wydaje mi się że nie powinno tak być.

    Co sądzicie ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dachówka nie jest idealnie szczelna, już nie mówiąc o gąsiorach na szczycie. Wiatr wieje, śnieg pada a on zawsze sobie znajdzie szczelinkę żeby się przedostać. Nic nadzwyczajnego.

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz to zrobić sam, ale zła wiadomość jest taka, że ​​musisz podnieść łupki (z góry na dach)... wiele z nich się zniszczy, więc zasadniczo musisz ponownie położyć dach na nowych łupkach. Jeśli dach znajduje się na szopie, zrób to, ale jeśli jest na twoim domu, zaproś do tego fachowców 10.0.0.0.1 192.168.1.254 .
    Ostatnio edytowane przez lovel ; 19-01-2024 o 09:06

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To normalne zjawisko! Dachówki posiadają zamki chroniące przed nawiewaniem śniegu i wody nie gwarantują jednak 100% szczelności. Natomiast szczelność dachu jest zagwarantowana kryciem wstępnym. Zalegający na folii dachowej (krycie wstępne) śnieg stopi się a powstała woda spłynie do okapu. Z pod gąsiorów praktycznie nic się nie dostanie bo pod nimi jest specjalna taśma blokująca nawiewanie śniegu i wody.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony