dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplnie wełną strychu

    Witajcie,

    Mieszkam od 1,5 miesiąca w nowym domu. Nie zdarzyłem przed zimą ocieplić nieużytkowego strychu. Mam to w planach ponieważ trzymam tam centralę rekuperacyjną, która wymaga +5 stopni do prawidłowego działania.

    Obecnie bez żadnego docieplenia temperatura wynosi ok 5 stopni in plus w stosunku do temperatury zewnętrznej. Dane domu mam w stopce.

    Czy według Was wystarczy dać wełnę 10cm między krokwie (mam je 15cm)? Następnie planuje dobić do krokwi OSB bez układania wełny na krokwiach.

    Oczywiście mówię o średnich temperaturach a nie przejściowych egzotycznych mrozach po -20%.

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Łukasz
    Nie jestem budowlańcem ani instalatorem. Dziele się moją skromną wiedzą inwestora.
    Dom w Malinówkach 8g ze zmianami. 126 m2 użytkowej + 19m2 garaż ogrzewany + 6m2 kotłownia, okna 3 szybowe, parter podłoga 15 cm EPS, ocieplony 15 cm styropianem grafitowym, poddasze użytkowe podłoga 10 cm EPS + 25 piana pur na skosach i stropie, wszędzie ogrzewanie podłogowe, Piec gazowy Immergaz Victrix Exa 24 ERP, zbiornik 134l Kospel. Koza na drewno 8kw, Rekuperator Clear Vent HD3 (290 m3 projektowo).

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć, po co ocieplać krokwie na strychu nieużytkowym? Czemu nie lepiej położyć wełny albo celulozy na stropie?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał smartbudownictwo Zobacz post
    W Twoim przypadku, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie pianki PUR między krokwie zamiast wełny. Pianka PUR ma wyższą wartość izolacyjną, wiec zapewni lepszą ochronę termiczną przy mniejszej grubości materiału. Po drugie, zajmuje mniej przestrzeni niż wełna, co może być istotne w ograniczonej przestrzeni między krokiewkami. Po trzecie, jest mniej podatna na wilgoć, co jest istotne, zwłaszcza przy centrali rekuperacyjnej. Dodatkowo, pianka PUR może zapewnić lepsze uszczelnienie przeciwwiatrowe i przeciwwilgociowe, co pomoże w utrzymaniu stabilnych warunków temperaturowych na strychu. W kontekście utrzymania wymaganej temperatury na poziomie +5 stopni, pianka PUR skuteczniej chroni przed zimnem niż wełna. Jakbyś chciał porozmawiać z ekspertem. Jeśli jesteś z okolic Dolnego Śląska Smart Budownictwo by pomogło.
    Dzięki. Mam pianę PUR na poddaszu użytkowym i pod podłogą strychu - jestem zadowolony ale mam wątpliwości co do pianowania na strychu. Powodem jest wentylacja kalenicowa, którą piana by zatkała oraz dostęp do desek, którą zapewni wełna gdybym musiał kiedyś rozbierać.
    Nie jestem budowlańcem ani instalatorem. Dziele się moją skromną wiedzą inwestora.
    Dom w Malinówkach 8g ze zmianami. 126 m2 użytkowej + 19m2 garaż ogrzewany + 6m2 kotłownia, okna 3 szybowe, parter podłoga 15 cm EPS, ocieplony 15 cm styropianem grafitowym, poddasze użytkowe podłoga 10 cm EPS + 25 piana pur na skosach i stropie, wszędzie ogrzewanie podłogowe, Piec gazowy Immergaz Victrix Exa 24 ERP, zbiornik 134l Kospel. Koza na drewno 8kw, Rekuperator Clear Vent HD3 (290 m3 projektowo).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzonzi Zobacz post
    Cześć, po co ocieplać krokwie na strychu nieużytkowym? Czemu nie lepiej położyć wełny albo celulozy na stropie?
    Dzięki za propozycję ale wydaje mi się, że położenie na stropie da mi docieplenie poddasza użytkowego pod strychem a nie samego strychu.
    Nie jestem budowlańcem ani instalatorem. Dziele się moją skromną wiedzą inwestora.
    Dom w Malinówkach 8g ze zmianami. 126 m2 użytkowej + 19m2 garaż ogrzewany + 6m2 kotłownia, okna 3 szybowe, parter podłoga 15 cm EPS, ocieplony 15 cm styropianem grafitowym, poddasze użytkowe podłoga 10 cm EPS + 25 piana pur na skosach i stropie, wszędzie ogrzewanie podłogowe, Piec gazowy Immergaz Victrix Exa 24 ERP, zbiornik 134l Kospel. Koza na drewno 8kw, Rekuperator Clear Vent HD3 (290 m3 projektowo).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    Dzięki za propozycję ale wydaje mi się, że położenie na stropie da mi docieplenie poddasza użytkowego pod strychem a nie samego strychu.
    Chcesz grzać strych?
    Rekuperacja będzie go wentylować, czy ogrzewanie strychu z WG pochłonie więcej kWh niż reszty domu z rekuperacja?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony