dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wysokie zuzycie gazu

    Witam, przychodze z problemem duzego zuzycia gazu.
    Mianowicie wynajalem kawalarke, w lazience grzejnik kuchnia podlogowe i w pokoju ( okolo 17m2 ) jeden grzejnik.
    Mieszkanie jest niskie wiec myslalem ze rachunki nie beda duze ale sie przeliczylem.
    W zeszlym miesiacu mialem rachunek 400zl i 103m3 zuzycia gazu, teraz za 14dni mam juz 400zl rachunku...
    Grzejnik w lazience mam na 3, w kuchni grzeje tylko w weekend na troche a w pokoju grzejnik na 5. W pokoju mam termostat ustawiony na 20 stopni zaledwie wiec skad takie duze zuzycie ?
    Piec to beretta quadra 2, aktualnie mam 65 stopni ustawione, na mniejszej temperaturze nie dogrzewal do 20 stopni. Gdy piec nagrzewa to palnik uruchamia sie co 2min okolo
    Pytam bo znajomi tez maja ogrzewanie gazowe i na wiekszych metrazach przy wiekszej temperaturze zadanej maja o polowe mniejsze rachunki ... Pierwszy raz mam stycznosc z gazowym ogrzewaniem wiec prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Przy 65 stopniach na kotle i grzejniku ustawionym na 5 powinieneś mieć stan przedzawałowy od temperatury.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    51

    Domyślnie

    To stare budownictwo?
    Gdzie masz sterownik od pieca?

    103 m3 miesiecznie to moja mam zuzywa na domek 100 m.kw wybudowany w 1915 roku.

  4. #4

    Domyślnie

    Owszem grzejnik jest bardzo cieply ale i tak nagrzanie od 19,5 do 20,5 zajmuje jakos 40min. Wydaje mi sie ze jeden grzejnik to po prostu za malo na taki pokoj.
    Sterownik mam na koncu pokoju. z 6 metrow od grzejnika.
    Tak to stare budownictwo, ale nie jest jakis popekany czy cos budynek, wyglada ok. Okna plastiki nic nie wieje z nich
    Moze byc to wina jakiejs awarii pieca ?
    Gdzies indziej slyszalem, ze piec ma za duza moc jak na taki metraz i sie marnuje ta moc. Jakbym odkrecil w lazience na 5 i podlogowe w kuchni na 5 to obnizy to zuzycie czy bedzie jeszcze gorzej?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    51

    Domyślnie

    Zacznijmy tak:

    Parter pietro?
    Sasiadow masz czy mieszkanie narozne?
    Mieszkanie niskie - zawsze takie bylo? Sufit podwieszany ocieplony?
    Jesli masz termostat w mieszkaniu ktorz steruje piecem to ja zrobilbym tak:

    Temperatura wody na grzejniku: 50 - 55 Stopni
    Grzejniki odkrecone na 5
    Pozwolil sterownikowi wylaczac i zalacz piec - wtedy bym obserwowal co jest grane.
    -----------------
    Mieszkalem kiedys w kamienicy na parterze, 27 m. kw, 16 Stopni mialem zawsze (pomiedzy mna w piwnica nic nie bylo) 18 Stopni bylo w miare ok.
    Natomiast utrzymanie 21 graniczylo z cudem, piec szedl praktycznie caly czas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony