dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Przyłącze prądu do działki

    Po wystąpieniu o przyłącze elektryczne ziemne (i po wszystkich formalnościach) zakład energetyczny stawia skrzynkę, i tutaj mam pytanie do doświadczonych:
    1- w skrzynce jest licznik czy dopiero na budynku?
    2- jeżeli zostanie postawiona skrzynka, a nie będzie dalej instalacji (brak budynku) to czy są naliczane jakieś opłaty? Jeżeli tak to w jakiej wysokości?
    Dzięki z góry za podzielenie się informacjami.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz złącze docelowe to licznik jest w skrzynce ale żebyś miał licznik to najpierw musisz podpisać umowę a żeby podpisać umowę najpierw musisz złożyć oświadczenie o gotowości instalacji odbiorczej. To oświadczenie trzeba złożyć w ciągu 14 dni od zamontowania skrzynki (od pisma z odbiorem). Energa Kalisz gdzie indziej może być inaczej.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Pytanie pomocnicze: Czy ogrodzenie przy którym (w linii którego) bedzie stała szafka, jest zgodne z przebiegiem granicy? Czy stoi właściwie? Niedawno widziałem taki przypadek, że płot stał w ulicy, 2 m od granicy pasa drogowego. Przyjechał wykonawca z geodetą, za płot nie mogli wejść, więc postawili gdzie sie dało czyli przy płocie. Płot miał byc rozebrany za kilka dni i skutkiem tego szafka stoi prawie na środku nieurządzonej ulicy - bez nawierzchni. Oczywiście przestawienie wchodzi w grę, ale odpłatnie. Lament inwestora, lecz wina jest jego - nie przygotowany front robót. Nie zostawiać na ostatnią chwilę.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Pytanie pomocnicze: Czy ogrodzenie przy którym (w linii którego) bedzie stała szafka, jest zgodne z przebiegiem granicy? Czy stoi właściwie? Niedawno widziałem taki przypadek, że płot stał w ulicy, 2 m od granicy pasa drogowego. Przyjechał wykonawca z geodetą, za płot nie mogli wejść, więc postawili gdzie sie dało czyli przy płocie. Płot miał byc rozebrany za kilka dni i skutkiem tego szafka stoi prawie na środku nieurządzonej ulicy - bez nawierzchni. Oczywiście przestawienie wchodzi w grę, ale odpłatnie. Lament inwestora, lecz wina jest jego - nie przygotowany front robót. Nie zostawiać na ostatnią chwilę.
    A dlaczego wykonawca przylacza postawil szafke ze zlaczem? Powinien odmowic, uzasadniajac, ze z winy inwestora nia ma dostepu do miejsca, w ktorym ma stac zlacze.
    Wina inwestora (nie rozebral ogrodzenia) i wykonawcy (dokondl samowoli).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Ja nie byłem tym geodetą przy stawianiu szafki. Widziałem to po fakcie a z innych okoliczności wiedziałem, że ogrodzenie jest fałszywie wystawione. Przyjechała ekipa i postawiła jak się dało. Mieli postawić trzy czy cztery dziennie, inwestora nie było na budowie i wyszedł zonk.

  6. #6

    Domyślnie

    Ogrodzenia jeszcze nie ma

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał arks20192 Zobacz post
    Jak masz złącze docelowe to licznik jest w skrzynce ale żebyś miał licznik to najpierw musisz podpisać umowę a żeby podpisać umowę najpierw musisz złożyć oświadczenie o gotowości instalacji odbiorczej. To oświadczenie trzeba złożyć w ciągu 14 dni od zamontowania skrzynki (od pisma z odbiorem). Energa Kalisz gdzie indziej może być inaczej.
    Dla Tauronu wygląda inaczej, brak terminu 14 dni od odebrania przyłącza podwykonawcy, a umowę na dostawę energii możesz podpisać przed złożeniem o gotowość instalacji, oczywiście należy liczyć się z tym, że mogą dowalić taryfę budowlaną. Pozostaje cisnąć ich na działkę rekreacyjną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony