dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Folia alu baufol 150 jak stosować

    Witam. Jestem w trakcie docieplania poddasza uzytkowego utworzonego wewnatrz wiązarowej konstrukcji dachu.
    Kolejnosc zabudowy mam nastepującą [ od wewnątrz] : plyta regips -> folia -> wełna . Czy moge jeszcze za wełną dołożyć folię baufol alu 150 czy mija się to z celem i bedzie problem z oddychaniem wełny? Rozumiem ze prawidłowa kolejnosc powinna byc taka ? Regips -baufol-wełna ...
    Ps. Dach nie jest deskowany , pod dachowka jest membrana
    Prosze o pomoc dzieki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lapkos Zobacz post
    Kolejnosc zabudowy mam nastepującą [ od wewnątrz] : plyta regips -> folia -> wełna . Czy moge jeszcze za wełną dołożyć folię baufol alu 150 czy mija się to z celem i bedzie problem z oddychaniem wełny?
    Wełna nie żyje, więc nie oddycha.
    Paroizolacja nigdy nie jest idealna, więc założyć trzeba, że do wełny dostanie się wilgoć z wnętrza domu. Jeżeli od zewnątrz odetniesz jej możliwość wydostania się, to wełna zawilgotnieje i straci właściwości termoizolacyjne a z czasem może też pojawić się w niej życie.

    A co do samej maty:
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?173865

  3. #3

    Domyślnie

    Mate mam zastosowaną juz w jednym pomieszczeniu z rekuperatorem i jestem zadowolony. I u mnie jest baufol a nie isobooster .. z tego co widze troche sie one różnią...
    Więc pytam raczej o to czy w moim wypadku da się to jeszcze zastosowac i nie spaprac sprawy w kontekście fizycznym (wilgotnosc itd) bo sie na tym nie znam...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony