dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adrwas

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-398
    Posty
    7

    Domyślnie Ocieplenie stropu stara kamienica pod ogrzewanie podłogowe.

    Dzień dobry,

    Chciałbym kontynuować remont mieszkania 85m w starej kamienicy (1920). Kamienica ocieplona od zewnątrz.
    Obecnie ściany ogołocone do gołej cegły - wzmocnienia prętami spiralnymi remersa zrobione gdzie były pęknięcia, sufity zerwany (polepa jeszcze została ale wymienię ją na 30-40cm wełny i sufity podwieszane.

    Teraz chciałbym skupić się na podłodze:
    Pierwsza warstwa to była płyta OSB (usunięta), pod spodem stare deski na legarach. A strop to kleina lekki (pomiędzy polepa).
    Mój plan to pozbyć się odeskowania i usunąć polepę. Od stropu ceramicznego do góry belki stalowej jest około 8cm.

    I teraz pytani co dalej, konstruktor przeliczył i założył:
    2.5.Wylewka podłogowa
    Zaprojektowano wylewkę na stropie Kleina, z ogrzewaniem podłogowym o łącznej
    grubości ok 8cm. Istniejące warstwy polepy zastąpić lekką izolacją z twardej wełny
    mineralnej lub styroduru, grubości 10cm warstwę wyrównawczą wykonać z keramzytu.
    Zastosować dylatację wylewki od ścian.

    Mam parę pytań technicznych do bardziej doświadczonych kolegów (zwizualizowałem to w załączniku):
    Czy mogę powkładać między belki styropian i wtedy czym powinienem wypełnić pustki? pianka jakaś? Czy keramzyt będzie ok?
    Jak będę chciał zastosować styropian 8cm przy belkach czy mogę na to położyć styropian 2cm? wtedy to łączyć na jakiś klej?
    Jak będę ten górny styropian 2cm kładł to pewnie zachować przesunięcia? (na zakładkę) Czy można mieć dwa styropiany i jak będą klipsy/spinki to nie popęka?
    Paraizolację kłaść na belki też? Czy po położeniu styropianu należy ponownie położyć jakąś folię przed wylewką?

    A może zrealizować to w inny sposób?

    Z góry dziękuję za porady
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop + grzanie.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	467781  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A ten strop jakie pomieszczenia oddziela bo to ma wpływ na folie i ocieplania.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adrwas

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-398
    Posty
    7

    Domyślnie

    A ten strop jakie pomieszczenia oddziela bo to ma wpływ na folie i ocieplania.
    Fakt masz rację, piwnicę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony