dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pytanie odnośnie fundamentów mojej piwnicy

    Mam dom wybudowany w latach 40-tych, całkowicie podpiwniczony. Z jednej strony piwnica jest w połowie wykończona, z drugiej niedokończona. Na odsłoniętych ścianach pomalowanych bloczkiem zauważam żółknięcie farby i wykwity. Betonowa podłoga łuszczy się, a kawałki odrywają się od powierzchni. Najgorszy obszar podłogi wygląda na powierzchni Księżyca. Jest w złym stanie. Niedawno zacząłem pić niewielką ilość wody. Niewiele, tylko w jednym miejscu i da się to wytrzeć ręcznikiem kąpielowym, ale ewidentnie mam problem z wilgocią i pod podłogą panuje ciśnienie hydrostatyczne.

    Otrzymałem 3 wyceny od różnych firm zajmujących się hydroizolacją piwnic, a wszystkie dotyczyły zainstalowania pompy ściekowej. Dwie z wycen obejmują rozbicie podłogi wzdłuż ścian, wywiercenie otworów w bloku i zainstalowanie płytki odpływowej w celu odprowadzenia zebranej wody do studzienki ściekowej. Jeden jednak powiedział mi, że wcale nie zaleca robienia tego w moim przypadku i zamiast tego chce zainstalować system szyn przypodłogowych na podłodze. Zamiast tego wywierciliby otwory nad płytą, a woda wypływałaby ze ścian na poziomie podłogi i spływała do studzienki poprzez system szyn na podłodze https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/ .

    To dotyczy mojego pytania. Jako powód swojej decyzji podał, że nie jest dobrym pomysłem dzielenie podłogi wzdłuż ścian, ponieważ mam „monolityczną” płytę i łamanie tego jest złe pod względem konstrukcyjnym. Wspomniałem o tym w ostatniej wycenie, którą dziś otrzymałem, a on stwierdził, że to nieprawda, że ​​nie mam płyty monolitycznej i że zainstalowanie systemu listew przypodłogowych nie zmniejszy ciśnienia hydrostatycznego pod moją podłogą.

    Więc... skąd mam wiedzieć, który z nich jest właściwy? Skąd mam wiedzieć, czy mam płytę monolityczną, czy nie?

    Ściany piwnicy są zwykłymi blokami, jeśli to pomoże. Mają 8 cali wysokości, a ostatnia warstwa na dole, jeśli mierzę od szczytu bloku do podłogi w piwnicy, wynosi 7 cali. Więc to chyba oznacza, że ​​mam podłogę o grubości 1 cala? Nie jestem pewien, czy te informacje pomogą odpowiedzieć na moje pytanie. Jeśli mogę podać więcej informacji, które pomogą w ustaleniu odpowiedzi, po prostu zapytaj.

    Dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez prigekhas ; 22-01-2024 o 07:57

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że poszukałbym inżyniera budowlanego w Twojej okolicy i poprosiłbym kogoś, aby przyjechał i sporządził raport, w którym autorytatywnie odpowiedziałby na Twoje pytanie. W mojej okolicy (środkowy zachód) inspekcja i raport kosztują od 500 do 600 dolarów, ale IMHO warto https://tutuapp.uno/ .
    Ostatnio edytowane przez sawyer8 ; 04-03-2024 o 22:36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony