dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kelt

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    30

    Lightbulb Rozbudowa instalacji elektrycznej w garażu pod hobbistyczny warsztat stolarski

    Hej,

    U mnie w domu planuję rozbudowę instalacji elektrycznej w garażu i chciałem prosić o radę, którędy najlepiej jest przeprowadzić przewody i jak to zrobić. Kable chcę położyć sam i później elektryka ściągnąć żeby zrobił na to nową skrzynkę.

    Rozbudowa wynika z tego, że garaż zmieniłem w hobbystyczny warsztat stolarski. Maszyny jakie mam wywalają regularnie esy (instalacja jest stara na drutach 1,5mm), a planuję dokupienie dodatkowych sprzętów.

    Nie wiem jednak, którędy najlepiej przepuścić kable od skrzynki.

    Potrzebuję to zasilanie na lewej ścianie (zdjęcie poniżej). Pójdzie tam wiązka 2x 5 żyłowa i 3x 3 żyłowa na 2,5mm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1705746910024.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	467810

    Normalnie w lewo iść nie mogę, bo mam po drodze komin, którego przewiercać nie chcę. Mógłbym iść naokoło komina górą w korytkach kablowych, ale tam z kolei idą rury spalinowe z kozy. Dołem naokoło komina nie chcę iść w korytkach, bo wydaje mi się, że byłby zbyt łatwy dostęp do przewodów przez dzieci + wygląd tego rozwiązania w mojej opinii kiepski.

    Mam na to 3 pomysły:

    Linia zielona. Natynkowo, rurki/korytka i puszczenie tego naokoło całego garażu (5mx7m) i dotarcie na drugą stronę i zejście do odpowiednich miejsc.
    Linia niebieska. W garażu jest sufit podwieszony, przestrzeń około 15cm. Byłby do dobre miejsce aby puścić kable, ale nie mam pojęcia jak można by to wykonać bez niszczenia całości.
    Linia czerwona. Zejście pod tynk i pod posadzkę. Posadzka ma około 10cm grubości, pod którą jest styropian. Myślałem, aby zagłębić się (wyciąć) jakieś 5-6cm, położyć tam kable i zalać to z powrotem betonem, doszczelnić połączenie beton/beton i tak zostawić.

  2. #2

    Domyślnie

    Zielone ok
    Niebieska - zrobić otwory wejściowe i wyjściowe i przepchnąć pilot magnesem
    Czerwona - dużo roboty i co jak będziesz chciał "rozbudować"?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony