dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie z kamienia - renowacja, przebudowa lub wyburzenie?

    Cześć! Na działce na której planujemy się budowac stoi ogrodzenie z kamienia. Nie możemy go zostawić bo zmieniła się nieznacznie granica i musimy je wyburzyć przynajmniej frontową część.

    Mamy pomysł żeby je otynkować, dobudować pozostałe fragmenty tam gdzie będzie wyburzone i je także otynkować żeby były spójne.
    Ale... czytałem o tym że przy nieprawidłowej izolacji poziomej tynk może odparzać. Ogrodzenie ma 20 lat i ma izolację, ale nie wiem czy po tylu latach faktycznie izoluje i z tynkiem nie bedzie sie nic dziać. Czy moje obawy odnośnie odparzania tynku są słuszne?

    Innym pomysłem na ogrodzenie jest jego całkowite wyburzenie i zrobienie ogrodzenia betonowego palisadowego które mogłoby wyjść nawet taniej niż przebudowa starego ogrodzenia po szybkich kalkulacjach. Jednak wyszłoby więcej pracy z wyburzeniem (także częściowo fundamentów żeby zalać słupki).

    Teraz już sam nie wiem, a może ktoś ma jeszcze inny pomysł co z tym ogrodzeniem zrobić?


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale granica zmieniła się na wasza niekorzyść czy na korzyść? Bo jak jest przesunięta w stronę ulicy o 20-50 cm to bym oczywiście ogrodzenie zostawiła.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale granica zmieniła się na wasza niekorzyść czy na korzyść? Bo jak jest przesunięta w stronę ulicy o 20-50 cm to bym oczywiście ogrodzenie zostawiła.
    Tak jakieś 30cm, ale nie jest równolegle do drogi. Frontowa część ogrodzenia jest wybudowana w 80% a tam gdzie będzie nowy wjazd musimy wyburzyc 20%, więc zostanie jakieś ponad połowa istniejącego ogrodzenia a resztę trzeba by było dobudować, zatem będzie widać różnice w odcieniach itp. Niestety do wyburzenia

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bez sensu niszczyć tak ładne ogrodzenie. Masz chyba za dużo kasy. Po prostu dorób lekką siatkę w miejscu gdzie z jakiegoś powodu musisz wyburzyć i obsadź żywopłotem by ją przerósł i zamaskował.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony