dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa ściany nad geberitem płytkami gdzie ma być szafa zrobiona przez stolarza

    Witam, zrobiłem projekt mniejszej łazienki w domu w leroy-merlin. Wygląda to jak poniżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Michalski_łazienka_2 (2).jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	467889

    Kupiłem wszystko do niej na podstawie kosztorysu.

    Nad geberitem jest przewidziana szafa, która ma być zrobiona przez stolarza.

    Pytanie co zrobić z tą scianą, czy zabudować ją płytkami do góry?

    Tak mi sugeruje fachowiec, który ma zająć się łazienką. Czy możę nie jest to potrzebne?

    Ważną informacją jest też to, że z tą ścianą jest garaż. Tak jak na
    rzucie poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka_rzut_sciana.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	467890

    W łazience jest ogrzewanie podłogowe. Czy jak dam na gołą ścianę szafkę to nie będzie mi tam ciągnąć wilgoć i nie zrobi się grzyb?

    Może warto to zabudować płytką z fugą epoksydową? Albo może jeszcze jakieś inne rozwiązanie jest lepsze?

    Może farbą łazienkową po prostu pomalować?

    Będę wdzięczny za porady.
    Ostatnio edytowane przez pirx1988 ; 27-01-2024 o 11:10

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirx1988 Zobacz post
    Czy jak dam na gołą ścianę szafkę to nie będzie mi tam ciągnąć wilgoć i nie zrobi się grzyb?
    Jak zbudowałeś dom na odpieprz to nawet w szafie będziesz miał grzyb. Jest zaizolowane, bez mostków, z wentylacją i grzane to grzyba nie bedzie. Wsio.

  3. #3

    Domyślnie

    Dom kupiłem od developera. Ma wszystkie pozwolenia. Jest tam rekuperacja.
    Miała być dodatkowo wentylacja mechaniczna ale nie ma ostatecznie kanału wentylacyjnego, sama rekuperacja.
    Zdjęcie z łazienki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	384557854_324067610277041_9184931257810481237_n.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	467895Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	365218629_310519721506697_7507272632671359831_n.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	467896
    Ostatnio edytowane przez pirx1988 ; 27-01-2024 o 12:09

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Na fotce jest pion kanalizacyjny do którego ma być wpięty ten WC na stelarzu. A więc będzie istniała przedścianka która zasłoni rurę pionu i stelarz. Szafa nad WC pewnie będzie zabudowana czyli zlicowana z przedścianką . Kwestia zabudowy płytkami to w zależności od rodzaju szafy, jej drzwi tak aby pasowały do płytek lub płytki do niej.
    Podejżewam że przed samą zabudową lub w trakcie jej najpierw powinien się zająć stolarz szafą i jej konstrukcją.
    Sama zabudowa WC i stelarza powinna być oddzielona od szafki ścianką z hydroizolacją.
    Tak wogóle to cała komora zabudowy WC powinna być z hydroizolacją.
    Nad posadzką proponuję przewidzieć kratkę wentylacyjną do tej komory co zapewni odpowiednią wentylację poprzez kratkę i przycisk od WC
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-01-2024 o 13:25
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Mareks77 za opinię.
    Zatem szukam stolarza i niech się wypowie zanim 5 lutego wystartuje wykończenie

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Pomyśl nad gotową szafką którą zawiesisz na ścianie a następnie fachowcy od reszty zabudują ją ścianką licując ściankę z szafką. Może nie od razu stolarz który skroi Cię dwukrotnie ale fachowcy od szaf w zabudowie. Drzwiczki przesówane zamiast otwieranych i będzie ładnie. W Leroyu są elementy do konstrukcji drzwi przesównych więc jeśli fachowcy od zabudowy by chcieli to za odpłatnością pykną szafkę dopasowując ją do reszty.
    Potrzeba tylko chęci i pomysłu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony