dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie 20lat przydomowej oczyszczalni ścieków

    Jak w tytule, tyle użytkuje poś.Mam coraz gorzej z odbiorem nieczystość. Pewnie zamulony drenaż. Raz korzystałem z serwisu i wyczyściłem, przepłukałem drenaż z mułu.
    Chciałbym, żebyście mi doradzili co z tym teraz mam zrobić, czy czyścić, czy na nowo układać drenaż z wymianą kamieni. A może postawić nowsza technologie.
    Jestem ciekaw, jak wasze poś się mają po 20latach?

    Zbiornik 2m3 drenaż 3x15m. Z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych jest wyniesiona do góry i obsypana kopcem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dziękuję za opis. Zawsze mnie to nurtowało i w sumie czytywałam, że należałoby całkowicie wypłukać kamienie, wymienić włókniny, co mnie przeraża, bo zwykle oznacza dewastację ogrodu

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dziękuję za opis. Zawsze mnie to nurtowało i w sumie czytywałam, że należałoby całkowicie wypłukać kamienie, wymienić włókniny, co mnie przeraża, bo zwykle oznacza dewastację ogrodu
    Dokładnie tak jak piszesz.
    Ty jeszcze tu. Teraz jestem tu rzadkim goście, przestałem budować może dla tego. Ale widzisz fajnie wrócić i popytać co słychać po tylu latach.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi Zobacz post
    Jak w tytule, tyle użytkuje poś.Mam coraz gorzej z odbiorem nieczystość. Pewnie zamulony drenaż. Raz korzystałem z serwisu i wyczyściłem, przepłukałem drenaż z mułu.
    Chciałbym, żebyście mi doradzili co z tym teraz mam zrobić, czy czyścić, czy na nowo układać drenaż z wymianą kamieni. A może postawić nowsza technologie.
    Jestem ciekaw, jak wasze poś się mają po 20latach?

    Zbiornik 2m3 drenaż 3x15m. Z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych jest wyniesiona do góry i obsypana kopcem.
    A czy przez ten okres próbowałeś ją sam jakoś płukać? (prócz płukania firmą)
    Mój instalator polecił mi dwa razy do roku wsadzić wąż ogrodowy do każdej z rur drenażowych, puścić wodę na full i tak trzymać przez 10-15min.
    Generalnie uważam, że 20 lat na takie prostą konstrukcje to dość dobry wynik.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A czy przez ten okres próbowałeś ją sam jakoś płukać? (prócz płukania firmą)
    Mój instalator polecił mi dwa razy do roku wsadzić wąż ogrodowy do każdej z rur drenażowych, puścić wodę na full i tak trzymać przez 10-15min.
    Generalnie uważam, że 20 lat na takie prostą konstrukcje to dość dobry wynik.
    Nie tak nie robiłem, dobry pomysł.
    Na końcu mam te trzy "nitki" drenarskie połączenie ze sobą , musiałbym wąż włożyć z przodu nie wiem czy to by pomogło.
    Natomiast chciałem wypompować ten szłam z końca rur, ale nie mam pomysłu jak to zrobić.

  6. #6

    Domyślnie

    Teren mam dość rozległy mógłbym ją przedłuży, nie rozwalając kopca i nasadzeń. Ale znowu wbijamy się niżej, czyli bliżej wód gruntowych.
    Czy jest ktoś na forum kto zrobił taką modernizację poś?
    Jestem ciekaw przekroju co tam wokół rury i kamieni jest. Pewnie jeden wielki szłam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony