dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ciepłomierz - nierealne zużycie

    Dzień dobry,

    Zwracam się z prośba o poradę - widziałem, że na tym forum był już podobny temat więc liczę, że i tym razem uda się pomóc.

    Mój problem polega na nierealnym zużyciu CO.
    Mieszkanie ma 42m w nowym budynku z 2017 roku - 2 pokoje, 3 grzejniki (szacuję, że moc grzejników to łącznie <2kW), temperatura 20-21*C.
    Przez pierwsze lata średnie zużycie półroczne to około 3 GJ, jednak od pewnego czasu bardzo skoczyło - najpierw 9 GJ za drugą połowę 2022, a nastepnie 15 GJ za pierwszą połowę 2023. Licznik został oddany do metrologii, ale nie stwierdzono wady.
    Od powrotu ciepłomierza sprawdzam dzienne pomiary (przy grzejnikach ustawionych na 3) - średnio wychodzi 0,15 GJ/dzień (!), a dodatkowo zrobiłem test przy skręconych kaloryferach (grzejniki zimne) - ku mojemu zaskoczeniu nie wpłyneło to zużycie (!) i licznik nadal bije jak szalony.

    Co może być problemem jeśli rzekomo licznik jest sprawny? Jakie dalsze kroki należy podjąć? Co sprawdzic i u jakiego specjalisty szukać pomocy?

    Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Jeśli potrzeba wiecej danych, chętnie podam.

    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarcinMops

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    64

    Domyślnie

    Zacznij od początku i zakręć zawór przy ciepłomierzu a otwórz zawory przy grzejnikach, jeśli grzejniki będą grzały mimo zakręconego zaworu to jest pomyłka w opisie ciepłomierzy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony