dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Podgląd zużycia gazu ziemnego

    Mam takie pytanie.
    Znalazłem w internecie taki nadajnik impulsów: Intergaz IN-Z61 (i jego odmiany 62, 63, 64, 65).
    Czy ktoś to stosuje?
    Nie do końca rozumiem jak to należy zastosować.
    Karta techniczna: https://www.intergaz.eu/wp-content/uploads/in-z61.pdf
    Gazomierz mam w linii ogrodzenia, ale nie mam tam podciągniętych żadnych przewodów.
    Czy jest sposób, żeby te impulsy transmitować bezprzewodowo? Jaki odbiornik jest do tego potrzebny? Dodam, że w przyszłości planuję Integrę 64, a teraz używam Home Assistant.

  2. #2

    Domyślnie

    Około miesiąc temu dodałem monitorowanie energii do mojego HA. Użyłem własnych czujników prądu dla dwóch sieci elektrycznych, a także stworzyłem obliczenia w Node-Red dotyczące zużycia gazu w oparciu o stan włączenia/wyłączenia różnych urządzeń (dwa stopnie ogrzewania pieca, kominek gazowy, stan lampki kontrolnej itp omegle xender.) .

    Zasadniczo wykorzystuję te obliczenia do utworzenia jednostki „Bieżące wykorzystanie BTU” i używam pomocnika licznika mediów, aby przekształcić ją w licznik. Nie jest to najdokładniejszy sposób na wykrycie rzeczywistego zużycia, ale na moje potrzeby jest wystarczająco dokładny, aby uzyskać obraz tego, ile zużywamy energii elektrycznej i gazu ziemnego
    Ostatnio edytowane przez nejoo ; 09-03-2024 o 16:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony