dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Podłogówka a wzmocnienia stropu.

    Witam. Przymierzam się do skucia posadzki i połóżenia podłogówki. Problem polega na ty że pamiętam że na stropie są wystające wzmocnienia, coś jakby stożki z prętem w środku o wysokości ok 5cm w odległościach co ok 1m. Posadzki nowej razem z izolacją może być max 8cm. Podłogówka będzie na 1 piętrze. Podpowie ktoś jak położyć podłogówkę w tej sytuacji? Dodam że w kuchni 12m kwadratowych hydraulik kiedyś położył taką podłogówkę i bardzo dobrze się sprawdza. Niestety nie mam już z nim kontaktu. Na pewno nie wyrównywał stropu do wierzchołków tych stożków. Chodzi mi jak przechodzić z rurkami PE nad tymi wzmocnieniami/stożkami.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam ponownie. Nie otrzymałem odpowiedzi więc postaram się uprościć. Zamieszczam szkic poglądowy sposobu jaki chciałbym zastosować układając podłogówkę. Jak wcześniej wspomniałem ze stropu wystają wzmocnienia na wys ok 5cm. Na rysunku kolorem czerwonym zaznaczyłem jak chciałbym przejść rurkam nad tymi stożkami. Rurki w tym miejscu byłyby 2-3cm wyżej niż reszta instalacji. Mam pytanie czy nie pojawią się wtedy problemy z przepływem lub zapowietrzaniem instalacji.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20240214_150046_Gallery.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	468157

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał michniak Zobacz post
    Witam ponownie. Nie otrzymałem odpowiedzi więc postaram się uprościć. Zamieszczam szkic poglądowy sposobu jaki chciałbym zastosować układając podłogówkę. Jak wcześniej wspomniałem ze stropu wystają wzmocnienia na wys ok 5cm. Na rysunku kolorem czerwonym zaznaczyłem jak chciałbym przejść rurkam nad tymi stożkami. Rurki w tym miejscu byłyby 2-3cm wyżej niż reszta instalacji. Mam pytanie czy nie pojawią się wtedy problemy z przepływem lub zapowietrzaniem instalacji.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20240214_150046_Gallery.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	468157
    Nie, skoro nie ma problemów z grzejnikami sciennym powierzchniowymi to tym bardziej przy tak niewielkiej róznicy poziomów

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony