dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Tauron - techniczne warunki przyłącza a skrzynka poza granicą działki

    Hej,

    Na potrzeby uzyskania pozwolenia na budowy domu w zeszłym roku zdobyłem techniczne warunki przyłącza w Tauron (Katowice).
    Nie widziałem w nich nic złego do momentu konsultacji z elektrykiem który takie przyłącze już po mojej stronie ma wykonać.
    Z tego co mi elektryk wytłumaczył, według owych warunków technicznych Tauron ma mi wykonać przyłącze z istniejącego słupa linii napowietrznej nN.
    Cytuje:
    "w zakresie przyłącza:
    Zawieszenie zestaw złączowo-pomiarowego typu ZK1e-1P-S na istniejącym słupie i podłączenie go do istniejącej sieci nN przewodem typu AsXSn 4x25mm2. Zestaw złączowo-pomiarowy należy wyposażyć w rozłącznik bezpiecznikowy przedlicznikowy o prądzie znamionowym 50A oraz w ogranicznik mocy wyposażony w człon przeciążęniowy nadprądowy , bez członu zwarciowego dostosowany do wnioskowanej mocy przyłączeniowej"

    Wnioskowałem o 20kW według projektu technicznego budowanego domu.

    Jednak co jest podobno problemem, to, że owy słup znajduje się poza granicą mojej działki, co prawda jest to niewielka odległość ok 30cm, jednak jego zdaniem nie może w takiej sytuacji wykonać przyłącza gdyż według niego taki zestaw złączowo-pomiarowy powinien być doprowadzony do granicy działki bo nie może "moim kablem" wyjść poza teren mojej działki.

    Działka graniczy bezpośrednio z publiczną drogą asfaltową, a słup znajduje się jakby na poboczu pomiędzy moją granicą a drogą publiczną, słup znajduje się ok 30cm od granicy i ok 30cm od asfaltowej drogi publicznej.

    Dzwoniłem na infolinię Tauron dystrybucja gdzie mi powiedziano, że mój elektryk wymyśla i pierwszy raz się z takim czymś spotykają, aby ktoś robił im problemu z powodu owych 30cm.
    Dodatkowo poinformowali mnie że od podpisania umowy na przyłącze mój czas oczekiwania wynosi 18mies, umowę na przyłącze mają mi podesłąć do 2tyg.

    CZy może mi ktoś podpowiedzieć co mam w tej sytuacji zrobić??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-01 113124.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	467972
    Ostatnio edytowane przez Iskierniczek ; 01-02-2024 o 10:39

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Problem jednak istnieje bowiem trasa WLZ biegnąca poza granicami Twojej działki wymaga pozwolenia właściciela gruntu czyli w tym przypadku Gminy lub Miasta.
    Prawdopodobnie też nie obędzie się bez projektu uzgodnionego w ZUD
    Swoją drogą jeżeli w zakresie Tauronu jest powieszenie tej rozdzielnicy ze złączem i układem pomiarowym na słupie to mogli by zejść z tego słupa owe 0,3m dalej i złącze posadowić na ziemi w lini ogrodzenia.
    Koszty są jednakowe więc może warto się przejść do ZE i poruszyć tą sprawę. Odleglość ta to grubość rozdzielni ze złączem więc to jakieś kuriozum.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Napisałem oficjalne pismo w mojej sprawie do Tauron poprzez formularz kontaktowy dostępny na ich infolinii.
    Tak jak wcześniej osoba z infolinii zarzekała się, że to nie jest problem w końcu to tylko 30cm a elektryk tylko wymyśla, żeby mnie naciągnąć na koszt, tak się nagle okazało, że elektryk miał rację.
    Zadzwonili do mnie z Tauronu aby wyjaśnić osobiście sprawę błędnych warunków przyłącza i jak się okazało, osoba wydająca warunki techniczne przyłącza popełniła błąd, mimo, że to pracownik Tauron popełnił błąd, "wina" leży po mojej stronie, że tego nie zauważyłem i zgłosiłem wcześniej.
    Na nowo musiałem złożyć wniosek o nowe warunki przyłącza, na nowo muszę czekać na nową umowę, a po podpisaniu umowy na nowo obowiązuje mnie czas oczekiwania na przyłącze, termin realizacji mojego przyłącza 18mies.
    Termin realizacji przyłącza 20.09.2025r., i właśnie w taki oto sposób Tauron jako firma pokazuje, że ma wszystkich w głębokim poważaniu.

    Tym sposobem podłączę dom do sieci po ponad roku od jego wybudowania, takie tragiczne, że aż śmieszne.
    Ostatnio edytowane przez Iskierniczek ; 26-02-2024 o 11:53

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Współczuję, każda "elektrownia" to takie dziadostwo, państwo w państwie. Co prawda w PGE ale ja czekałem na podłączenie ponad 2 lata. Dopiero jak zacząłem "nękać" miejscowego prezesa to coś się ruszyło. Spróbuj iść do siedziby i pogadać, może to coś da

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    A było podłączyć te 30cm i działało by to 100lat. Takich instalacji w tym kraju są dziesiątki tysięcy. Trafiłeś na elektryka służbiste. Napisałeś oficjalne pismo to musieli ci odpisać oficjalnie i zgodnie z wszystkimi przepisami.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Na wsiach to jest normą, jak działka jest przy samej drodze a słup daleko to skrzynkę zamontowali w granicy działki a jak słup stoi blisko działki to wieszają skrzynkę z licznikiem na słupie , słup stoi na działce gminnej albo skarbu państwa bez różnicy.
    Wlz się wpina i geodeta nanosi na mapki i załatwione.
    Nawet o tym nie pomyślałem jak się budowałem a tak samo jest u mnie i u sąsiada.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony