dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hexe666

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    5

    Unhappy ZE nie chce zmienić taryfy ani zrobić przyłącza

    Cześć, może podpowiecie mi co zrobić, bo już załamać się można... Płacę 3500zł miesięcznie za prąd na taryfie budowlanej a ZE nie chce zmienić taryfy na zwykłą, ponieważ przyłącze docelowe nie jest zrobione... Z tym, że od podpisania umowy na prąd minęło już półtora roku i minął też termin na zrobienie przez ZE przyłącza docelowego. Z tego, co widzę nawet się nie palą do wybrania wykonawcy, ale słyszałam też plotki, że z braku kasy jeszcze żadnych przyłączy na 2024 nie zaplanowali do zrobienia

    Nie jestem w stanie ich zmusić do zrobienia tego przyłącza, ani do zmiany taryfy, ale nie wyobrażam sobie dalej płacić 3500zł miesięcznie za prąd

    Czy ktoś jest w stanie poratować jakąś radą? Dodam, że to ZE działający w Pruszkowie i okolicach.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz zapewnione w umowie to sąd.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hexe666

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    5

    Domyślnie

    dzięki wielkie. W takim razie zorientuję się co mogę zrobić, np. wyślę im pismo od prawnika i zobaczymy... sąsiadowi termin przyłącza minął już pół roku temu i nic się u niego nie dzieje, ale jego budowa jest wciąż w trakcie

    Jeszcze dodam, że własnie dostałam od ZE pismo, w którym piszą, że osoba wykonująca projekt przyłącza wyśle dokumenty niezwłocznie, ale rozmawiałam z tym projektantem i wysłał je już w październiku. Jak można tak perfidnie oszukiwać
    Ostatnio edytowane przez hexe666 ; 06-02-2024 o 11:09 Powód: dodanie informacji

  4. #4

    Domyślnie

    Na wykonanie ramówek jest określony czas i uwierz mi, PGE pilnuje tych terminów. Projekt już od dawna mają. Temu sąd. Ciebie nie obchodzi, czy projekt jest, czy nie.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hexe666

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki, aletak średnio pilnuje, jak sąsiadowi pól roku ten termin upłynął...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał hexe666 Zobacz post
    dzięki wielkie. W takim razie zorientuję się co mogę zrobić, np. wyślę im pismo od prawnika i zobaczymy... sąsiadowi termin przyłącza minął już pół roku temu i nic się u niego nie dzieje, ale jego budowa jest wciąż w trakcie

    Jeszcze dodam, że własnie dostałam od ZE pismo, w którym piszą, że osoba wykonująca projekt przyłącza wyśle dokumenty niezwłocznie, ale rozmawiałam z tym projektantem i wysłał je już w październiku. Jak można tak perfidnie oszukiwać
    U mnie się obudzili 2 tygodnie przed terminem wykonania złącza.
    Za opóźnienie OSD płaci kary.
    Poczytaj o nich.

  7. #7

    Domyślnie

    ZE pilnuje terminów ZE<->projektant. To, że ZE nie wykonał fizycznie to inna sprawa. Ciebie nie interesuje kto dla nich robi dokumentację i fizycznie ZK. Masz z ZE podpisaną umowę (i pewnie już opłaciłeś). Jak zlecisz zrobienie fundamentów i opłacisz za "gruchę" firmie, a ta się nie zjawia, to czekasz cierpliwie aż przyjadą, czy walisz do sądu? Ludzie szanujcie siebie i nie dajcie sobą pomiatać jak jakimiś dziwkami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony