dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Filigran w bloku i płytka bruzda

    Cześć,
    10 lat temu przy wykańczaniu nowego mieszkania (budynek z 2014 roku stropy filigranowe - gładkie od dołu) elektryk przy przenoszeniu punktu świetlnego wykuł małą bruzdę od środka pokoju ok 1m - kabel przebija więc jest tam może 0,5cm. Nic nie pęka, sufit wygląda ok - żadnych rys, pęknięć również w wypełnieniu.

    W tamtym czasie nie miałem świadomości, że tak się nie robi i żyję z tym 10 lat chociaż strasznie szpeci - teraz chciałem zrobić remont i przy szukaniu porad do wiercenia w żelbecie pod haki sufitu podwieszanego znalazłem informację, że to co mam jest niebezpieczne chociaż w większości są to opinie dotyczące wielkiej płyty.

    Co teraz z tym robić - czy skoro się nic nie dzieje to usunąć kabel i czymś wypełnić? Zaprawą do betonu? Czy szukać jakiejś firmy która podejmie się użycia mat węglowych. Jest sens? Teraz wiem, że tak się nie robi i w życiu bym się nie zgodził ale już po fakcie. Gdzieś przeczytałem, że filigran to szalunek tracony i przy małej bruździe nic się nie stanie bo jest jeszcze nadbeton. Trochę panikuje w tej kwestii. Doradźcie co robić. Z góry dziękuję!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Gładkie od dołu nie koniecznie oznacza filigran. Bruzda wykuta do zbrojenia czy zbrojenie wycięte?
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Gładkie od dołu nie koniecznie oznacza filigran. Bruzda wykuta do zbrojenia czy zbrojenie wycięte?
    Filigran bo pamiętam jak mówili u dewelopera jak pytałem co to bo 1wszy raz na oczy widziałem szary sufit.

    Jak to oglądałem przed położeniem kabla to zbrojenie nie ruszone chyba nawet do niego nie doszedł (mam nadziej, że pamięć mnie nie myli ale to raczej by mi zapaliło lampkę) i na oko max 1cm w najgłębszym miejscu. Pamiętam, że dziwiłem się, że cały dzień mu to zeszło - potem zostawił tak podkute na następny dzień położył kabel i jak marudziłem, że jest brzydko to powiedział, że nie da rady głębiej. I tak zostało.

    W 1 miejscu nawet kabel widać wybrzuszony przez sufit a w 2gim miejscu jest schowany. Wyciągnę te kable i sprawdzę dla pewności ale na 90% tym sprzętem co się męczył tyle czasu to zbrojenia by nie ruszył. .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Jeżeli tak to zapomnij o problemie, jedyny jaki masz to kwestia estatyczna skoro nadal przewód wystaje.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Jeżeli tak to zapomnij o problemie, jedyny jaki masz to kwestia estatyczna skoro nadal przewód wystaje.
    Jeszcze się upewnię i wyciągnę ten kabel dla spokoju bo po 10 latach pamięć może mylić. Przez 10 lat się przyzwyczaiłem do tego kabla ale żona już nie daje mi żyć, że brzydko Dzięki!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Do czego ten przewód? Lampy jakieś może led? Może da się dać cieńszy który zamskujesz.

    Strop filigran to tzw tracony szalunek, w tej płycie jest zbrojenie dolne płyty i jeżeli tego nie uszkodziłeś na glowę nie zleci. Oczywiście otulina dla zbrojenia tez jest potrzeban ale odkucie na fragmencie to jeszcze nie tragedia.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Do czego ten przewód? Lampy jakieś może led? Może da się dać cieńszy który zamskujesz.

    Strop filigran to tzw tracony szalunek, w tej płycie jest zbrojenie dolne płyty i jeżeli tego nie uszkodziłeś na glowę nie zleci. Oczywiście otulina dla zbrojenia tez jest potrzeban ale odkucie na fragmencie to jeszcze nie tragedia.
    Przewód do lampy, nie mam pojęcia jaki bo do elektryki podchodzę jak do jeża - wiem, że biały bo wystaje

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Przewody do lampy są wkute wzdłuż czy w poprzek rozpiętości stropu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Przewody do lampy są wkute wzdłuż czy w poprzek rozpiętości stropu?
    W poprzek, tak na skos

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel2345 Zobacz post
    W poprzek, tak na skos
    Na skos się instalacji nie układa
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  11. #11

    Domyślnie

    To chyba była najbliższą droga, nie wiem czemu tak. Punkt świetlny był na środku pokoju a ja chciałem w rogu. Czy w takim razie to coś zmienia?

  12. #12

    Domyślnie

    Drugi punkt zrobiony jest na jakieś 40cm wszerz i na prosto. Ten na skos ma jakieś 1,5 m.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Odkuj przewody, zobacz jaka jest głębokość bruzdy, zobacz czy są odkryte pręty zbrojenia.
    Widziałeś styki między płytami stropu filigran?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Odkuj przewody, zobacz jaka jest głębokość bruzdy, zobacz czy są odkryte pręty zbrojenia.
    Widziałeś styki między płytami stropu filigran?
    Ten na skos jest max 0,5 cm może w porywach 1cm gleboki bo normalnie wystaje przewód bo się nie zmieścił. Wydaje mi się że po zrobieniu bruzdy w przedpokoju zdawal sobie sprawę że to ciężki temat i zrobił tak żeby odwalić robotę. Ja to miałem poprawiać i tak minęło 10 lat

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Otulina zbrojenia pewnie wynosi 15mm lub jest więcej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Na dniach będę to zrywać, jak nie doszło do zbrojenia to nie ma tragedii i będzie żyć?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Nawet jak doszło do zbrojenia to nie ma tragedii i nadal będzie żyć.
    Daj znać co jest po odkuciu.

    PS Zbrojenia dalej nie odkuwaj i nie wycinaj
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony