dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_13lv

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-237
    Posty
    29

    Domyślnie Podział działki a instalacja gazowa i elektryczna

    Dzień dobry,

    Chce podzielić działkę na której są dwa domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej. Każdy ma swój oddzielny licznik prądu oraz gazu. Skrzynka jest wspólna na prąd, podobnie jest wspólna na gaz (tam po otwarciu są 2 oddzielne liczniki do każdego z domów) skrzynki są w ogrodzeniu, które jest na wspólnej drodze wewnętrznej(dojazdowej do naszych domów). Po równym podzieleniu działki przez geodetę działka i domy są podzielone proporcjonalnie po 50% w lini prostej. Ale skrzynka gazowa znajduje się w ogrodzeniu po mojej stronie nowopowstałej działki a skrzynka elektryczna jest w ogrodzeniu po stronie sąsiada w nowopowstałej działki. Instalacja gazowa od skrzynki idzie do mojego domu i przez moją działkę do domu sąsiada. Instalacja elektryczna ze wspólnej skrzynki idzie przez działkę sąsiada do niego do domu oraz do mojego domu. Więc mamy instalacje które nie są prowadzone po drodze wewnętrznej poza posesjami tylko po nowo powstałych działkach po posesjach.
    Oczywiście każdy dom ma zapewnione niezależnie źródło energii i gazu bo mamy oddzielne liczniki ale instalacje już wspólne.

    Czy waszym zdaniem mogę mieć z tym problem przy podziale administracyjnym w urzędzie katastru i geodezji ??
    Z tego co słyszałem w sądownym podziale podobno nikt na to nie patrzy byleby mury były podzielone i żeby się zgadzało z WZ ale przy tym administracyjnym z art. 95 lub 94 to podobnie niektóre urzędu utrudniają a wręcz blokują podział bo uważają że jak instalacja idzie po działce sąsiada to nie jest spełniony warunek samodzielności budynku …
    Jakie macie doświadczenia, opinie ?
    Dzięki za podpowiedź

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jeśli się urząd czepi (raczej rzadkośc) udzielacie sobie służebności, i po ptokach. Urząd może jeszcze fikać o ujawnenie w KW, lecz jeśli macie AN i da się powiązac według godziny wysłania elektronicznie ze wzmianką o wniosku ujawnioną w KW, to powinno wystarczyć. Fizyczne ujawnienie wniosku o wpisanie służebnosci może potrwać - stosownie do mocy przerobowych wydziału w sądzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony