dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Popękana szyba zespolona

    Dzień dobry
    Mam pytanie do doświadczonych Kolegów. W lokalu, który nabyłem zamontowana jest szyba zespolona. Była oklejona, wczoraj zdjąłem reklamę i okazuje się, że szyba zewnętrzna jest dość mocno popękana w wielu miejscach. Wiem, że należy ją wymienić, wiem też, że trudno załatwić to od ręki. Mam z tego tytułu pytanie, czy taka szyba niesie ze sobą zagrożenie polegające np. na tym, że może wypaść? Jak przejechać po pęknięciach są one idealnie gładkie, niewyczuwalne. Szyba wygląda jakby była mocno osadzona w ramie. Zastanawiam się czy może to spokojnie poczekać na wymianę czy należy podjąć jakieś działania w celu jej zabezpieczenia, poklejenia jakąś taśmą etc.? Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Trudno zgadnąć. Pęknięta szyba jest osłabiona i uszkodzenia może znacznie postąpić przy byle czynniku (wiatr, temperatura, nacisk ręki).
    Na pewno nie jest szczelna.
    Chyba że jest klejona (antywłamaniowa) i wtedy może tak postać długie lata.
    Jeśli to jednak zwykłe szkło to można coś nakleić. Od reklamy po taśmę do pakowania.
    Na nową szybę czeka się ok 2 tygodni. Wytrzyma.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Trudno zgadnąć. Pęknięta szyba jest osłabiona i uszkodzenia może znacznie postąpić przy byle czynniku (wiatr, temperatura, nacisk ręki).
    Na pewno nie jest szczelna.
    Chyba że jest klejona (antywłamaniowa) i wtedy może tak postać długie lata.
    Jeśli to jednak zwykłe szkło to można coś nakleić. Od reklamy po taśmę do pakowania.
    Na nową szybę czeka się ok 2 tygodni. Wytrzyma.
    Dziękuję za informację. Oczywiście coś z tym zrobię, zależy mi tylko na tym, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Może pękać dalej, wiadomo, że i tak należy ją wymienić, tylko chodzi o to, czy ona jest może w taki sposób obsadzona, że będzie się trzymać i takie szyby po prostu nie wypadają pomimo uszkodzeń (stąd liczę na opinie fachowców doświadczonych, którzy z takimi przypadkami mieli styczność). Myślę nawet nad zaklejeniem jej reklamą i zostawieniem, wtedy raczej nic się z nią nie wydarzy, jednak pozostaje chyba kwestia braku szczelności, gazu i utraty właściwości izolacyjnych czy wygłuszających (tak mniemam po tym co wyczytałem, bo specem nie jestem).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony