dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Stalprodukt problem drzwi z antabami

    Dzień dobry, postanowiłam napisać tutaj bo już nie wiem co robić, może coś doradzicie , macie większe doświadczenie...
    Kupiłam 3 pary drzwi Stalprodukt u ich przedstawiciela, wszystkie 3 pary z antabami - każda kosztowała ok 5 tys zł - obiecywano nam ciepłe , nowoczesne drzwi. Co otrzymaliśmy - jedne przyjechały całkiem poobijane - reklamacja od kilku tygodni w toku, nie możemy doprosić się info ile to jeszcze potrwa.

    Dwie pary przyjechały ok, zamontowano je i co się okazało - antaby to dramat. Monter regulował je już 3 razy, jak wyreguluje, że otwierają się lekko to przeciąg je sam otwiera, jak wyreguluje troszkę mocniej to jest ok ALE po kilku dniach drzwi zaczynają otwierać się coraz ciężej i finalnie same się blokują. Ostatnio jedne z nich zatrzasnęły się tak bardzo, że trzeba było je wręcz wyważać , już nie wspominam, że osoba starsza i dziecko nie są w stanie samodzielnie wejść do domu. Co ciekawe problem występuje na obu parach taki sam.

    I teraz co dalej...firma gdzie kupiliśmy - przedstawiciel Stalproduktu twierdzi, że oni ich nie produkują, nie wiedzą dlaczego tak się dzieje, odsyła do producenta. Stalprodukt każe z kolei składać reklamację w miejscu gdzie kupiliśmy, ich przedstawiciel kontaktował się z nami i stwierdził, że "przy okazji" może do nas podjechać na początku marca i zobaczyć co się dzieje ale cytuje "ktoś Wam powinien odradzić zakup antab bo tak działa". Jak działa? Że drzwi się same blokują i nie idzie wejść do domu?

    Jestem załamana, nie wiem co robić, 15 tys wydane, każdy nas zlewa, nie wiem dlaczego traktują nas "przy okazji" , a nie jak normalnego Klienta. Tak nieudanego zakupu jak te drzwi to przez całą inwestycję nie mieliśmy.

    Każda z tych antab kosztowała prawie 1000 zł , mamy teraz to wymontować i kupić zwykłe klamki? Czy u Was też jest taki problem z nimi? Doradźcie co robić

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No cóż można powiedzieć. CCC. Sprzedawca jest dla Was stroną i to on naobiecywał tych cudów.
    Stalprodukt to tanie drzwi. Ich produkcja zalewa sklepy internetowe i markety. Owszem - to drzwi grube, ale czy ciepłe? Wystarczy spojrzeć w Deklarację Właściwości Użytkowych i tam jak wół stoi - przepuszczalność powietrza - kl 2 i potwierdziłem to u źródła w ub tygodniu w rozmowie na targach.
    Czy to znaczy że są złe? Nie. Cena jest tak atrakcyjna, że sam rozważam ich oferowanie, ale wyłącznie jako zapchajdziurę do niewymagających obiektów.

    Nie od dziś się mówi, że antaba wymaga doposażenia. W elektrozaczep (pewnie macie wersję najprostszą, mechaniczną ? ), ale i samozamykacz właśnie po to by nie otwierał ich przeciąg.
    Owszem. Niezależnie od ceny macie prawo wymagać od sprzedawcy by drzwi pełniły rolę do której zostały przeznaczone. Od SPRZEDAWCY. Bo to on nie zaproponował Wam lepszych, bardziej sprawdzonych rozwiązań. Nie bez powodu drzwi innych marek są znacznie droższe.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że nie są to drzwi z najwyższej półki ale nam by wystarczyło po prostu gdybyśmy bezproblemowo mogli z nich korzystać czyli wchodzić i wychodzić

    Antaby mamy z elektrozaczepem bo tyle nam sprzedawca doradził, nie mniej jednak przy montażu wiem, że nic do prądu podłączane nie było bo jeszcze mi monter mówił , że jakieś kabelki chowa do środka nie wiem dlaczego - kompletnie się na tym nie znam. Czyli radzi Pan aby dokupić samozamykacz i podłączyć elektrozaczep do prądu? Patrzyliśmy jeszcze w internecie, że jest coś takiego jak przycisk w antabie - może to by się sprawdziło?

    A czy mógłby Pan mi wyjaśnić jak to działa w chwili kiedy prądu nie będzie? Czy idzie z zewnątrz drzwi wtedy jakoś awaryjnie otworzyć?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Elektrozaczep pozwoli podłączyć te drzwi np. do klawiatury czy innego urządzenia pozwalającego na ich blokowanie/ odblokowanie.
    Zakładam że teraz macie go wykorzystanego jako funkcja rolki, czyli szarpnięciem otwieracie drzwi. Podłączenie do prądu będzie blokowało drzwi w pozycji zamkniętej.

    Samozamykacz bez wzmocnienia zniszczy drzwi i to bardzo szybko.
    Przycisk do antaby na tym etapie jest niemal nie możliwy do założenia.
    Jak nie ma prądu to drzwi się otwiera normalnie, kluczem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję, tak w tym momencie otwieramy szarpnięciem, nie mamy żadnego domofony więc wydaje mi się, że podłączanie go do prądu mija się z celem.

    Czy wystarczyłoby teraz zamontować samozamykacz który zapobiegałby otwieraniu przez przeciąg i wyregulować aby otwierały się lekko?
    Jaki samozamykacz Pan poleca?

    Monter coś tam wspominał o jakiejś sprężynie w zawiasach - to ten samozamykacz?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Napisałem: samozamykacz zniszczy drzwi. Przykręcony do cienkiej blachy po prostu się wyrwie. Do samozamykacza zamawia się dodatkowe wzmocnienie do jego mocowania. A drzwi tej marki nie mają żadnego ramiaka. Tam jest tylko blacha i styropian.

    Samozamykacz w zawiasie - domyka drzwi. Nie wiem czy jest możliwy w tym rodzaju zawiasów (nie znam się).

    Pozostaje Państwu drążyć temat reklamacji u sprzedawcy i za jego pośrednictwem u producenta. Niech ten szuka rozwiązania problemu - to może na przyszłość wprowadzi lepsze materiały. Tylko proszę się nie dać zbyć sprzedawcy - to on sprzedał, zachwalał, zarobił. Wg naszego prawa to on jest stroną i można za pomocą powiatowego rzecznika praw konsumenta tak napisać reklamację, że w całości dotknie sprzedawcę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    milosz.budny

    Zarejestrowany
    Apr 2024
    Skąd
    Babiak
    Kod pocztowy
    62-620
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy udało się Pani dojść do porozumienia z drzwiami lub udało się im naprawić ? Mam dokładnie ten sam problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony