dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie Zalana piwnica-Co robić?

    Witam zakupiłem stary dom 5 lat temu który posiada piwnice tylko w centralnej części domu.Do teraz było sucho lecz od tygodnia pojawiła się woda.najpierw 5 cm teraz już prawie 10cm więc szybko zakupiłem pompę aby nie zalało mi kotła na pellet i bojlera który stoi na fundamencie 12 cm. Ogołnie poziom wód jest bardzo wysoki gdyż nie daleko około 50m dalej jest rów melioracyjny który był suchy ale teraz płynie rzeczka! Pytanie moje co robić aby było dobrze? Kiedyś kopałem dziure i na metrze był piasek więc gleba jest chyba przepuszczalna gdyż to teren leśny.Czy wykonanie drenażu 2-3m od domu poniżej poziomu piwnicy wraz z studniami chłonnymi załatwiło by sprawe?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Poszukaj lepiej renomowaną firmę, która ma doświadczenie w takich sprawach. Już na pierwszy rzut oka widać, że skoro woda jest na metrze, to drenaż moze nie dać rady. Lustro jest płytko, więc "gleba" NIE jest przepuszczalna, prawda?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie

    Nie woda nie jest na metrze! woda wybija około półtorej metra od gruntu.Pisałem że kiedyś wykopałem dziure na metr głębokości i był sam żółty piach!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Racja, źle przeczytałem. Nie zmienia to, że 1,5 m to też dużo za płytko jak na piwnicę. Może wystarczy drenaż. Na początek możesz spróbować wykonać studnie na narożnikach budynku. Może będziesz miał szczęście i woda zejdzie poniżej warstwy nieprzepuszczalnej.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnica.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	468129
    Najpierw może w jednym rogu domu wykopie dół i zobacze co na tych 1,5m się znajduje,Może byc że warstwa nieprzepuszczalna jest niżej?Na załączonym obrazku jest układ domu,piwnica jest w centralnej części.Myśłałem tez aby w piwnicy wyciąc w posadzce dziure wykopać tam studnie chłonną?
    Ostatnio edytowane przez duble2 ; 13-02-2024 o 07:38

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie

    Jeszcze jeden ważny aspekt około 8m od domu jest studnia która ma 3kręgi betonowe i beton w środku jest mała rura może fi250 która idzie w głąb ale nie wiem na ile metrów.Dziś wypompowałem z kregów wode i z tej małej rury ciągle wybija woda! Czy to też może być zwiazane ?czy po prostu wybija gruntówka?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony