dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w aranżacji kawalerki 30m2 w bloku

    Witam serdecznie

    Prosiłbym o pomoc w aranżacji kawalerki 30m2 w bloku z wielkiej płyty (+ balkon)
    W załączniku dodałem moje własne pomysły na aranżacje (wykonane w programie floorplanner) ale nie wiem czy są sensowne, i potrzebowałbym porady osób bardziej doświadczonych w tym temacie.

    Trochę informacji:
    Kuchnia: 5,7 m2. W kuchni planowałem umieści też pralkę żeby zwolnić miejsce z łazienki oraz miejsce siedzące dla dwóch osób do jakich posiłków (w postaci przedłużenia blatu przy oknie, nad grzejnikiem + dwa krzesła wsuwane pod blat)
    Łazienka: 3.2 m2 (myślałem o dużej kabinie prysznicowej bez brodzika (tak jak na rysunku)
    Przedpokój: 3.9 m2
    Pokój główny: 17.1 m2

    Okna na stronę zachodnią.

    Mam dwie koncepcje: jedna bez łóżka, wtedy w tym aneksie chciałem zrobić przestrzeń roboczą - biurko na co najmniej 2 monitory + jakaś szafka na przechowywanie rzeczy. W salonie rogówka, mały stolik i stolik RTV z TV. Bardziej skłaniam się do tego pomysłu jako bardziej praktycznego.

    Druga koncepcja: a aneksie lekkie podwyższenie i na nie materac dwuosobowy (a w tym podwyższeniu jakieś półki, szuflady). TV na ścianie od strony kuchni i mała kanapa naprzeciwko (niestety mały stolik wtedy odpada).

    Na kolory ścian i konkretnie użyte meble na razie proszę nie zwracać uwagi - modele użyte tylko orientacyjne, aby rozlokować mniej więcej co gdzie ma być.

    Nw jak wrzucić zdjęcia w lepszej jakości, dlatego daje link do dysku google z zdjęciami projektu:

    https://drive.google.com/drive/folde...rt?usp=sharing
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	427673049_951163336436481_9047042720341621252_n.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	468113   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	426374553_1149143546252413_6951699654058839466_n.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	468114   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	427772954_927415872077844_800211201667578264_n.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	468115   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez łóżka.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	468119   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2024-02-12_123215461.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	468117  

    Ostatnio edytowane przez Catalyst ; 12-02-2024 o 11:56

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trochę brakuje szaf do przechowywania ubrań

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę że duża szafa na przedpokoju spokojnie wystarczy na ubrania + jakieś inne szpargały

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    sugeruje pomyslec o lozku skladanym:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lowzko chow.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	468138

    może, nie w kawalerce, ale w gabinecie mam ( np. gdyby goscie chcieli przenocowac) pelnoprawna 160tke (materac w srodku).
    Rozklada sie jednym ruchem, w srodku 22 cm materac, swiatelka gniazdka, poleczki i serio zajmuje bardzo mało miejsca. Są gotowe modele, ja akurat zamawiałem u stolarza.
    Zastosowanie takiego mebla moze otworzyc "nowe możliwości aranżacyjne.

    Ja osobiście wywalilbym kawalek scianki miedzy kuchnia i dzieki temu zyskal ogrom miejsca blatu roboczego razem z szafkami pod kuchnia. szafkami wiszacymi mozna wtedy pojechac az po sama scianke z oknem. Jadlo tez by sie lepiej na pelnoprawnym stole, a i 3cia osoba na sile w przejsciu tez by sie zmiescila:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kaw.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	468139

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć, dzięki wielkie za pomysły:
    - co do wyburzenia części ścianki pomiędzy kuchnią a dużym pokojem, to też o tym myślałem. Jest to ściana o grubości 7cm więc obstawiam że jest to działowa, ale nadal nie wiem czy nie potrzebuję na to zgody spółdzielni mieszkaniowej? Ale to by wg mnie optycznie powiększyło przestrzeń i wtedy w to miejsce tak jak mówisz stół albo barek (coś jak na tej fotce).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	barek.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	468142

    - co to łóżka składanego, takiego jak na fotkach powyżej, to jest to ciekawa opcja. Tylko czy to coś zmienia w moim przypadku? Jeśli by umieścić takie składane łóżko w tej wnęce, to tak czy siak nie może być tam biurka, wtedy biurko by musiało być w miejscu szafki RTV, w rogu pod oknem, a TV by musiał wisieć na ścianie od strony w kuchni i naprzeciwko kanapa (mała, nie rogówka). Czyli tak samo jak w koncepcji z pełnowymiarowym łóżkiem. I w tym pomyśle właśnie to mi najbardziej nie pasuje - ten TV na ścianie kuchennej i kanapa na przeciwko w przejściu do przedpokoju. Taka aranżacja wyklucza jakikolwiek stolik kawowy( czy coś innego w tym stylu) no by stał w przejściu. Tak samo szafka RTV na konsolę i zestaw Hi-Fi by musiała być bardzo płytka (max 30cm) bo będzie wchodziło w przejście na przedpokój. I to najbardziej boli - z jednej strony fajnie jest mieć pełnowymiarowe łóżko, którego nie trzeba za każdym razem składać i rozkładać (i chować pościeli), ale z drugiej strony lepiej "aranżacyjnie" dla mnie wygląda bez tego łóżka.

  6. #6

    Domyślnie

    Ewentualnie, jeszcze coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2024-02-13_214430980.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	468146

  7. #7

    Domyślnie

    Nie stawiałabym sofy na środku pokoju - proponuję mały narożnik z funkcją spania przy oknie, tv na ścianie przy wejściu (dostawiona ażurowa ścianka) - z możliwością obracania. Albo w tym miejscu zabudowa meblowa po skosie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	468152

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	468153

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	468154

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	468155

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	468156

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    to jest ok o ile komus nie przeszkadza ogladanie tv pod katem 90 stopni... z tego co widze autor mowil o konsoli - ten uklad to wyklucza

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    nie bedzie ladnie ale mozna przemyslec uklad z podniesnieniem lozka. schemat wygladalby tego rozwiazania tak ( drabinka jezdzaca na boki na kolkach, blokowana):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lozko.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	468160
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lozko nad biurkiem.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	468161

    scianka z lamelami odgradzajaca czesc roboczo"sypialniana":

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scianka.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	468162

    zyskujemy bardz duzo miejsca na ogromny regal i normalnie mamy podejscie do TV:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fin.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	468163

  10. #10

    Domyślnie

    @alicyja
    Bardzo profesjonalnie wyglądające rendery. Bardzo fajny pomysł z tą ścianką z lamelami - wygląda genialnie, nawet nie wpadłem na coś takiego. Jednak tak jak wspomniał Dzeus86, będzie problem z wygodnym usadowieniem się podczas grania - o ile przy oglądaniu tak by mi to nie przeszkadzało, to do grania bym musiał ewentualnie podstawiać sobie fotel, a nie rozsiąść się wygodnie na kanapie. Tym bardziej jakby grały 2-3 osoby. Ale jest to pomysł do przemyślenia - jeszcze popróbuje samemu coś w ten deseń wykombinować. Nie pomyślałem też o zrobieniu zabudowy na całej długości tej największej ściany - fajny pomysł i dużo miejsca dzięki temu na przechowywaniem, a biurko wtedy po drugiej stronie ściany.

    @Dzeus86
    Ciekawy pomysł ale średnio mi się podoba - wysokość pomieszczenia to 262cm więc nie za wysokie i trochę mi to wtedy przypomina pokój dziecięcy. To już bym wolał sofę rozkładaną do pozycji spania - byłem wczoraj w Ikea i te droższe mają nawet znośne materace - wiadomo że nie jest to to samo co pełnoprawne łóżko z normalnym materacem ale przy tak małym metrażu wiem że muszę iść na kompromisy. Też miałem nadzieję że w Ikea znajdę jakieś pomysły na ciekawe aranżacje ale słabo z tym - wszystko było z myślą o dużych pomieszczeniach/pokojach.

    Jak na razie chciałbym chociaż mniej więcej zaplanować co i gdzie jak będzie, żebym jak będę robił elektrykę to wiedział ile i gdzie rozmieścić gniazdka, włączniki, wyprowadzenie przewodu ethernet etc.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    usunięcia ścian w kuchni i od przedpokoju znacząco powiększy optycznie wnętrze.

    Ja proponuję taki układ:


    Ewentualnie jak potrzeba ogromnego biurka to zamiast szafy, a tam gdzie biurko komody i półki.

    Kuchnia oddzielona od salonu półwyspem na którym z jednej strony jest blat roboczy a z drugiej zabudowa rtv. Do półwyspy dostawiony mały stolik. Coś tak tutaj:


    W kuchni brak szafek narożnych - drogich i w sumie mało pojemnych. Ale jak koniecznie chcecie większy blat to pod oknem można ustawić szafki o głębokości 40 cm (wówczas zabudowa U)

    Kanapę proponuję nieco większą - taką aby można było się na niej przespać w razie czego (np. choroby partnera)

    Dodatkowo aneks sypialny można przesłaniać kotarą - żeby nie rzucał się w oczy jak wpadną goście.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-02-2024 o 16:17

  12. #12

    Domyślnie

    Ciekawe, ale mam parę zastrzeżeń:
    - wyjście rur z wodą i odpływem w kuchni jest na ścianie od strony łazienki, więc problemem by było ich zakrycie jeśli w tym miejscu nie będzie szafki kuchennej. Ponadto zmniejszenie liczby szafek ograniczy mi pole manewru jeśli chodzi o upakowanie zmywarki, pralki i piekarnika w kuchni, a przecież jeszcze musi być zlew. W tej konfiguracji kuchni którą przedstawiłem mogę swobodnie rury z wodą i odpływowe zakryć za szafkami i zmieści mi się zmywarka 45cm, piekarnik i pralka i jeszcze jedna szafka na dole będzie wolna. A w tym rogu chciałem zlew dać w takim stylu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2024-02-14_192540719.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	468164
    - odległość kanapy od TV zdecydowanie za duża - do oglądania netflixa czy innych VOD może być ok, ale do grania jest za daleko. Nw jak duży by musiał być TV żeby taki układ zdał egzamin
    - biurko docelowo chciałbym żeby pomieściło dwa monitory 32 cale, ewentualnie jeden ale ultra wide (obecnie pracuję na jednym 32 cale i jednym 21 cali i jest to trochę niewystarczające dla mnie - człowiek szybko się przyzwyczaja do komfortu pracy na kilku monitorach)
    - pomysł wyburzenia całkowicie ścianki działowej pomiędzy kuchnią a dużym pokojem też mi kilka razy przechodził przez myśl ale nw jak na taką ingerencję zapatrzy się spółdzielnia mieszkaniowa, nie mówiąc już o sąsiadach XD
    - jeśli bym się zdecydował na pełnowymiarowe łóżko to jak najbardziej myślałem właśnie o kotarze żeby móc jest przysłonić

  13. #13

    Domyślnie

    Homestyler renderuje całkiem przyjemne obrazki, bez zagłębiania się w skomplikowane ustawienia. Polecam bo jest imo łatwy do opanowania.

    2)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	468165

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	468166

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2B.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	468167

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2C.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	468168

  14. #14

    Domyślnie

    3) Do tego ustawienia trzeba przesunąć drzwi do kuchni.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3A.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	468186

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3B.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	468187

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3C.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	468188

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3D.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	468189

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki wielkie wszystkim za Wasze pomysły i inspiracje. Zaplanowałem sobie mniej więcej rozkład który by mi pasował i spełniał moje wymagania: łóżko pełnowymiarowe, biurko na dwa monitory i w miarę sporo przestrzeni do przechowywania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	427756456_1118681422655271_8549862624778650811_n.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	468197
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of M1 - łóżko (ver.2)_Unnamed Space-1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	468198
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of M1 - łóżko (ver.2)_Unnamed Space-9.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	468199
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of M1 - łóżko (ver.2)_Unnamed Space-4.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	468200
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of M1 - łóżko (ver.2)_Unnamed Space-3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	468201

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony