Hej,

Moja przygoda z rekuperatorem i klimatyzacją dopiero się zaczynają, gdyż jestem na początku budowy, jednak chcę być już przygotowany gdy przyjdzie na to czas.
Ostatnio po spotkaniu z firmą instalatorską zajmującą się m.in. montażem rekuperacji i klimatyzacji doradzono mi:

Rekuperator Komfovent Domekt R z wymiennikiem obrotowym 2generacji sorpcyjno-entalpicznym jako jeden z lepszych odzyskuje ciepło zimą (i chłód latem co podobno nie jest normą) oraz w zimie odzyskuje część wilgoci, natomiast w lecie osusza powietrze, a dzięki temu klimatyzacja zużywa mniej energii.

Oraz klimatyzację Panasonic ETHEREA i tu już podobno jest całkowity kosmos bo podobno posiada jakąś technologię która usuwa zapachy z powietrza (bardzo polecana do salonu połączonego z kuchnią), niestety taka klimatyzacja jest ponad 100% droższa niż zaproponowana inna rotenso ukura X.

I teraz do was pytanie czy ktoś jest użytkownikiem takiej klimatyzacji panasonic czy rzeczywiście ona taka super jest aby była warta dopłaty 100% do rotenso,
oraz czy ktoś ma jakieś doświadczenie z rekuperatorami Komfovent??

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.