dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Tynki cementowo wapienne - czy ściany są łatwiejsze niż sufit

    Cześć,
    Niedługo będę tynkować ściany. Prawie wszędzie ma być sufit podwieszany a więc nie będę go tynkowal. Tym bardziej, że na ścianach nad sufitem podwieszanym chce poprowadzić wiązki kabli.

    Czy tynkowanie ścian według was jest łatwiejsze niż sufitu ? Pytam ponieważ dostałem ogólna wycenę 57zl/m2 (tynki cementowo wapienne przecierane jakoś gipsem, nie zrozumiałem do końca). Chciałbym ponegocjować tą cenę jeżeli same ściany są łatwiejsze.
    Jeżeli jest łatwiej to na ile byście negocjowali ?

    Powiat warszawski.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Felik Zobacz post
    Cześć,
    Niedługo będę tynkować ściany. Prawie wszędzie ma być sufit podwieszany a więc nie będę go tynkowal. Tym bardziej, że na ścianach nad sufitem podwieszanym chce poprowadzić wiązki kabli.
    Do czego te wiązki kabli? Kable sie z reguły uklada przed tynkami. Jakoś trudno mi sobie wyobrażić że kabek zailajacy do gniazda idzie nad sufitem po tynku a pod sufitem w tynku.


    Cytat Napisał Felik Zobacz post
    Czy tynkowanie ścian według was jest łatwiejsze niż sufitu ? Pytam ponieważ dostałem ogólna wycenę 57zl/m2 (tynki cementowo wapienne przecierane jakoś gipsem, nie zrozumiałem do końca). Chciałbym ponegocjować tą cenę jeżeli same ściany są łatwiejsze.
    Jeżeli jest łatwiej to na ile byście negocjowali ?
    Jak prosiłeś o wycene to chyba tynkarz znal zakres ilość ścian ilośc sufitów, Nie orzumiem dlaczego na tej podstawie oczekujesz teraz obniżki.
    Szczerze nie wiem nawet czy ta cena jest dobra czy zła, ale chyba też nigdy nie spotaklem sie by cena sufitu była inna niż ścian.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Planuję knx i dużo mam oświetlenia w pokojach z których każdy rodzaj będzie miał niezależne zasilanie a więc zrobi się mała autostrada kabli oświetleniowych nad sufitem podwieszanym więc planowałem to w korytku a takiego korytka już nie zatankuję. Na upartego mógłbym jeden pod drugim ale wtedy przecież tynk nie miałby się czego trzymać i musiałbym bruzdować ściany nośne czego nie chce robić. Miejscami tylko schodząca magistrala knx do puszki. Większość gniazdek będzie zasilana kablami idącymi w podłodze.

    No właśnie tynkarz nie znał jeszcze zakresu ponieważ i tak każdy na rynku mówi cenę z metra, wystarczy tylko dopytać jak otwory liczy. Ostatnio miałem z nimi spotkanie i sami przyznali że ściany się łatwiej robi więc może coś uda mi się ugrać

  4. #4

    Domyślnie

    Zdziwię się jeśli ugrasz 2zł na metrze.
    Szprync bez różnicy
    Obsadzanie narożników bez różnicy
    Nakładanie tynku bez różnicy
    Zacieranie - tu rzeczywiście jest przyjemniej robić na ścianach
    Obróbki otworów, glifów - bez różnicy

    Więcej ugrasz jak tylko zatrzesz tynk piaskiem. Bo jak chcesz robić sufity z g-k to i tak trzeba robić gładź więc cuda z tynkiem są bez sensu.

    Jak zrobisz sufit z g-k, na "gładziutko jak pupcia niemowlaka" a na ścianie zostawisz tynk to będzie bardzo słabo wyglądać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony