dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    matglp

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-465
    Posty
    2

    Domyślnie Hydroizolacja płyty fundamentowej przed rozpoczęciem murowaniem

    Cześć

    Mam płytę fundamentową w całości położoną nieco poniżej gruntu (wierz płyty 6 cm niżej niż grunt).

    Niedługo zaczynamy murowanie ścian z pustaka ceramicznego i szukam porady jak to zaizolować, jak zacząć murowanie (na czym, folia czy papa, ile warst bloczka betonowego, jeśli w ogóle)

    Łatwiej to chyba będzie zrozumieć na rysunku. Szukam odpowiedzi na pytania zaznaczone na czerwono.

    https://drive.google.com/file/d/1n_i...ew?usp=sharing

    Wykonawca proponuje naciąć XPS na głębokość kilku cm i zabezpieczyć wszystko masą dwuskładnikową do wysokości 30 cm ponad grunt. Chce murować na folii PCV na jednej warstwie bloczka.

    Kierownik budowy proponuje murowanie na papie, dwie warstwy bloczka fundamentowego (bo pustak ceramiczny powinien być 30 cm ponad gruntem). Zabezpieczenie ściany od zewnątrz 4 warstwami dysperbitu i do tego ścięcie poziomo bocznego XPS o 3-5 cm i położenie na nim drugiego XPS izolującego ścianę.

    Nie wiem co robić, ile ludzi tyle opinii
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Hydroizolacja płyty fundamentowej i dołu ściany.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	468140  

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam wymuszonego powietrza w moim domu, więc rozważ to w mojej odpowiedzi. Latem jest trochę wilgotno, ale zainstalowałem wentylator sufitowy na głównym dachu piwnicy, z którego korzystam codziennie, i jest bardzo wygodny. W najgorsze dni tego roku kilka razy uruchomiłem osuszacz. Powinienem też dodać: zainstalowałem w piwnicy inteligentny opóźniacz pary (MemBrain), aby latem mógł wysychać do wewnątrz. Zima jest w porządku, jest bardzo wygodna mobdro .
    Ostatnio edytowane przez warawn2 ; 23-02-2024 o 14:08

  3. #3

    Domyślnie

    Jak można tak sobie strzelić w kolano i zrobić poziom chudziaka albo płyty fundamentowej poniżej poziomu gruntu???
    Poziom podłogi równo z poziomem trawnika i elewacja bez cokołu wygląda ładnie, ale w Hiszpanii...

    Teraz to tylko pudrowanie trupa.
    Wymuruj 2 warstwy z bloczka fundamentowego na zaprawie, na to hydroizolacja np kmb, wierzch oklej xps-em przynajmniej 10 cm nad kostkę, daj na to tynk strukturalny albo sylikonowy.
    Powyżej muruj czym chcesz i zrób normalną elewację z 3-5 cm cokołem a na to tynk sylikonowy.

    A jak planujesz zrobić elewację bez cokołu to w sumie możesz od zera murować z bloczka gazobetonowego czy ceramiki bo woda i tak podejdzie...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam wymuszonego powietrza w moim domu, więc rozważ to w mojej odpowiedzi. Latem jest trochę wilgotno, ale zainstalowałem wentylator sufitowy na głównym dachu piwnicy, z którego korzystam codziennie, i jest bardzo wygodny. W najgorsze dni tego roku kilka razy uruchomiłem osuszacz. Powinienem też dodać: zainstalowałem w piwnicy inteligentny opóźniacz pary (MemBrain), aby latem mógł wysychać do wewnątrz. Zima jest w porządku, jest bardzo wygodna mobdro .
    Ostatnio edytowane przez harisp7 ; 09-04-2024 o 09:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony